Trandafiri englezesti

claude

Well-Known Member
Moderator
Mersi Ika, ce bineeeee! :)
Ca sa nu ma trezesc ca-l plantez si pe urma iar sa trebuiasca sa-l mut, ca nu-i ce trebuia :roll:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
32 de lei, draga mea, pret bun, erau la reducere, de la 130 la 32 de lei ;-) Avand in vedere ca asta e gata crescut, are 4 lastari bunicei inalti de 60 cm, cred ca am facut o afacere buna :)
 

lucia2002

Active Member
claude a spus:
Ziceti repede daca Abraham Darby are sau nu ghimpi...nu de alta, dar am luat de la Baumax un Darby, cu etichete originale Austin si are ghimpi, iar pe HMF spune ca nu are...sau are f. putini...iar al meu are destui :mrgreen:
Ce draci ma fac daca nu-i el, moooor de nervi :ros_unghii:
Raspunsul meu a venit poate un pic mai tarziu...
http://davesgarden.com/guides/pf/go/273/

Felicitari pentru achizitie.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
New entry in gradina mea - Heritage si Mary Rose:

Heritage se dezvolta foarte frumos, infloreste fara incetare :D . Mery Rose e mai timid deocamdata, astept sa se acomodeze cu gradina dar deja am vazut si la el cativa boboci
 

ghia_don

Active Member
"Asteptindu-l pe Charles" ;-) ( Austin) , mi s-au lungit ochii ca la melc..dar tinind cont ca e la prima floare il iert :)



Pacat ca a fost ciuruit din faza de boboc de o nenorocita de omida :suparat:
 

ghia_don

Active Member
Parfum? nu stiu , ca lastarul are abia 15 cm si zau daca ma pot apleca pina la el . Dar poate incerc miine sa ingenunchez in fata lui :rofl:
 

bebe Iris

Active Member
Bun, pentru ultima oara, aici postam poze cu trandafirii englezesti infloriti la noi in gradini :D
Gasesti topic special pentru Tradescant sau William Shakespeare 2000 sau pentru multi alti trandafiri englezesti, daca vrei sa citesti despre oricare dintre ei, un piculet mai jos la index. Pentru a scrie despre el cat este de rezistent la boli, la intemperii, la daunatori, in gradina ta, trebuie sa-l si ai in gradina, sau nu? :D
 
Sus