Lalele

claude

Well-Known Member
Moderator
Se pare ca Dea avea dreptate, cand m-am plans ca am luat teapa cu Ice Cream, bantuie ramolismentul pe la mine,am confundat locul :rofl:

Se pregatesc sa infloreasca, erau 3 bulbi in plic si au rasarit toti, au toti boboci, iata unul,se vede deja frisca de pe inghetata :wink:

 

Dea

Active Member
Claude, ma bucur ca iti va inflori Ice_Cream-ul :D Pare a fi o lalea foarte interesanta si ceva mai aparte! Cu "ramolismentul" se intampla la toata lumea! Cand le pui esti sigur ca vei tine minte perfect si locul, dar dupa o iarna lunga ... se cam schimba treaba! :rofl:

Ghia_don, e frumoasa si "dezamagirea" ta! Dar macar de pe ceilalti doi sa servesti inghetata! :D
 

Dea

Active Member
S-a deschis si Qeensland :D

Le-a ciufulit furtuna de aseara, dar azi, continua sa ma bucure



 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
M-ai omorat!! O minunatie sunt lalelele tale, Dea! Si-mi plac si tufele de garofite pe care le ai in jurul lor - in cat timp s-au indesit asa??
 

Dea

Active Member
:D va multumesc! cred ca daca as avea timp, as sta toata ziua pe langa ele!

Tufele de garofite sunt la al doilea an, la loc definitiv. Nu sunt pretentioase si se prind repede. Avantajul este ca din iarna ies oarecum verzi, iar estetic, prin controlare, poti da anumite forme in gradina, borduri etc., cu ajutorul lor.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ce interesant arata complet deschisa...la mine 2 au intepenit, doar una mai misca ceva, cred ca din cauza caldurii nu vor ajunge sa dezvolte complet floarea :(
 

floridoro

Member
Multumesc fetelor care au postat poze cu Ice Cream. Ale mele s-au ,,topit''asta iarna dar acum parca nu mai sunt asa dezamagita ca nu mi-au inflorit. :)
 

Dea

Active Member
ghia_don, nick, multumesc! :D
Sunt frumoase si " Ice Cream"!! Cine stie, la anul, cand bulbul se va mai maturiza, ce surprize placute va rezerva! :wink:
 

aleynad

Active Member
Moderator
Superbe lalelele voastre! :D :D

doua surprize intarziate si la mine :D

Nici nu mai stiam ca am soiurile astea! :oops:
 

MASCHA

Active Member
Eu sunt dezamagita de ice cream :( de citeva saptamani a ramas asa ,cred ca a prins-o caldura cu bobocii nematurati si aramas asa.Nu stiu daca este bine sa-i tai sau sa mai astept poate s-or desface :visator:
 

fixpix

Active Member
MASCHA a spus:
Eu sunt dezamagita de ice cream :( de citeva saptamani a ramas asa ,cred ca a prins-o caldura cu bobocii nematurati si aramas asa.Nu stiu daca este bine sa-i tai sau sa mai astept poate s-or desface :visator:
LOL... daca ai vrut inghetata in gradina...
 

sarselia

Active Member
Moderator
MASCHA ...sa stii ca si eu sunt dezamagita de Ice Cream....
Si la mine a ramas la fel -nu s-a deschis si a ramas la fel.
O alta dovada ca nu e bine sa te increzi in tot ce vezi...
 
Sus