Lalele

nick1971

Active Member
Mascha... dupa cum arata nu prea cred sa se mai deschida, dar totusi asteapta. eu le-am udat mereu, poate le-a influentat si caldura neobisnuit de mare pentru aceasta perioada, iar eu cred ca daca anul asta ne-a dezamagit la anul e posibil nici sa nu mai rasara :|
 

IULIA

Active Member
la mine s-a dus tot de la caldura, nici nu au mai reusit sa infloreasca multe din ele.
asta este.
cind pot sa tund partea aeriana? deja arata urit, s-au pleostit si frunzele cele mai groase.....dar nu s-au ofilit inca. :(
 

IULIA

Active Member
va fi destul de inestetic, au inceput trandafirii sa infloreasca si dau prima data cu ochii de ...lalele. :?
 

Dea

Active Member
Ale mele, cele tarzii mai sunt inflorite. Noroc de ploaia de la inceput de saptamana si vremea ceva mai innorata, altfel, cred ca se scuturau si cele ce au mai ramas.
Printre ultimile din acest sezon
una micuta, dar frumusica

si o micuta, care aduce cu un iris :D
 

Dea

Active Member
:D multumesc nick! asa e, nu si cele din urma! :D Alea galbene, incep cu galben, iar pe parcursul zilelor, incep sa se transforme! Imi plac si mie, la nebunie!
 

Dea

Active Member
Multumesc Claudia! :* Multumesc nick! :*
Au vrut sa ma bucure in acest an, probabil or fi avand ele vreun motiv! :wink:

Sincer, toata lumea a avut lalele minunate pe care le-am admirat cu mare drag!
Iar la anul, cu siguranta, vom mai avea inca multe de admirat in acest topic si cu siguranta, inca multe noutati! :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Daaa, eu deja marchez locurile ramase goale prin disparitia unora, abia astept sa dau iama printre bulbi de lalele la toamna :rofl:
 

nick1971

Active Member
eu nici nu vreau sa ma abtin, in fiecare toamna voi planta lalele :)
macar stiu ca-n prima primavara vor inflori
 

Dea

Active Member
si nu doar ca vor inflori la anul, cele puse in toamna, dar si cele de anul acesta, se vor inmulti si in primavara urmatoare vei avea si mai multe flori! :D
 

elipopa

Active Member
Fetelor, felicitari tuturor! Frumoase toate si multe dintre ele deosebite!
Ma bucur ca v-ati pastrat entuziasmul!
Eu am hotarat sa nu mai fac achizitii, am gasit in piata acum in primavara din astea romanesti si cu cele pe care le-am luat de la belissima am incheiat capitolul lalele, la olandeze renunt, ca am avut asa multe pierderi si dezamagiri!!
 

Pocalinda

Member
Ce varietati deosebite acevti,bravo voua.

Eu sunt multumita de olandezele cumparate de la dl.Tibi, doar cateva au disparut,restul s-au inmultit frumos. Am si din cele comune,majoritatea galbene,cele rosii mi-am cam disparut.

Anul acesta am incercat piticutele tot de la acelasi furnizor, vorbim la primavara ce au mai rezistat.

Pentru toamna o sa iau albe, galbene si portocalii,imi lipsesc aceste culori.
 
Sus