Lalele

acidula

Member
Frumoase flori aveti!!
Laleaua alb cu verde =parrot= mi-a inflorit doar anul trecut,anul acesta n-a mai vrut sa-si etaleze frumusetea... :(
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Da Gabiuto, ciufulitele astea sunt parrot :)
Foarte frumoase, Nico, trebuie sa fie minunata gradina ta acum.
 

Dea

Active Member
minunat de placute "spring green"! dar si cea postata de cornelia, acum ceva zile, tip parrot, este fenomenala!
apropo, nick, urmatoarea poza din albumul tau este de pe un pachet cu "green wave". Cum a inflorit? In imagine arata fantastic!!
 

tama

Member
forte frumoase lalelele
la noi in gradina nu au mai fost asa frumoase ca anul trecut si nici nu au mai iesit toate :(
acum a inflorit ultima lalea, dar culoarea asta nu am avut-o pana acum
la exterior are o culoare fraise, iar in interior portocalie :eek:
http://tamma.sunphoto.ro/flori__gradina_2012/71087578

daca din 100 bulbi am avut o singura lalea neagra, anul acesta nu a mai iesit, nu stiu ce s-a intamplat cu ea :(
 

Dea

Active Member
tama, dupa ce li se trec frunzele sau in toamna, probabil ar fi bine sa sapi si sa verifici bulbii si sa-i replantezi. E frumusica foc laleaua ta si imi place culoarea! :D
 

Dea

Active Member
azi se anunta o zi plina, asa ca profit de aceasta ora de dimineata :D sa va prezint, spre relaxare, lalelele mele inflorite pana ieri


 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Dea, ce spectacol la tine!
Ai unele albe duble foarte delicate, imi plac tare mult :). O minunatie!
 

nick1971

Active Member
Dea a spus:
minunat de placute "spring green"! dar si cea postata de cornelia, acum ceva zile, tip parrot, este fenomenala!
apropo, nick, urmatoarea poza din albumul tau este de pe un pachet cu "green wave". Cum a inflorit? In imagine arata fantastic!!
n-au iesit chiar ca-n poza
 

Dea

Active Member
Va multumesc mult!!! :* Asi sta toata ziua printre ele, le-am facut, cred, la prorpiu, sute de poze! :D Sunt niste flori minunate! Daca ar inflori toata vara, ar fi exceptional!
 

Dea

Active Member
gradinar1 a spus:
Dea, ce spectacol la tine!
Ai unele albe duble foarte delicate, imi plac tare mult :). O minunatie!
Draga mea, alea albe duble, sunt Angelique. Avea dreptare Horea cand spunea ca acestea prezinta modificari in urmatorii ani. Anul trecut au fost mult spre roz si florile mai mari. Anul acesta sunt mai multe flori, insa mai mici si mai albe! Dar imi plac enorm si asa!
anul trecut si anul acesta
 

Dea

Active Member
nick1971 a spus:
Dea a spus:
minunat de placute "spring green"! dar si cea postata de cornelia, acum ceva zile, tip parrot, este fenomenala!
apropo, nick, urmatoarea poza din albumul tau este de pe un pachet cu "green wave". Cum a inflorit? In imagine arata fantastic!!
n-au iesit chiar ca-n poza
Nick, frumoase au iesit oricum! Mie imi plac foarte mult! :clap:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumoase, Angelique astea, trebuie neaparat sa-mi iau si eu :D .
Ultimele lalele inflorite si in gradina mea:
 
Sus