Lalele

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Eu am ajuns la concluzia ca nu doresc bulbi mofturosi.... ori se descurca rezonabil fara ajutor.. ori nu ma complic. E prea mult de lucru la cei care sint mofturosi.. Asa ca am lasat selectia naturala sa isi spuna cuvintul la lalele si am renuntzat sa le mai bibilesc.





 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Ba ne plac Cornelia... asta de mai jos e bestiala.... felicitari.. cit e de inalta ?



Moaaa.. vreau si eu... moaaa..
 

Dea

Active Member
ba, dimpotriva, Cornelia! Au cam lasat lumea fara cuvinte, la cat de superbe sunt! :D Minunate! Fiecare cu frumusetea si farmecul ei! :visator:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Nu stiu cum e la voi... da la Caransebes sint 30 de grade.... si se anuntza la fel si zilele urmatoare... narcisele si lalelele se cam topesc...
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Dea eu ma gandesc ca daca suntem intr-un forum tre' sa ne dam cu parerea. De bine, de rau, de cret pus pe bigudiuri... Daca nimeni nu zice nimic se sfarseste hardughia. Nu credeti?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Cald si la Bucuresti, in sfarsit. La noi sunt inca zambile in gradina, narcisele tarzii si lalelele medii si tarzii abia acum infloresc. Insa, grosul a cam trecut.
 

ghia_don

Active Member
Cornelia, superbe lalele ai...mai ales prima :indragostit: !!
Cea alba cu verde mi-a adus aminte ca si eu am avut , dar anul asta n-a mai iesit :(
 

cornelia

Fondator
Membru staff
O astept de asta toamna, de frumoasa ce e. :)
Iar pentru anul viitor ma astept ca unele sa nu mai iasa. Asta e, un risc asumat.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Eu sint curios cum o sa evolueze aia grozava in anii urmatori.... mai ales daca mai creste in inaltzime si iti pastreaza calitatea florii. Arata aproape incredibil de elegant.

Cum se numeste ?
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Ok, te bat la cap in toamna.

Se pare ca am gasit numele la tipul asta de lalele... in engleza se numesc "Double Fringed" .. dar pare ca asta care o are cornelia e cea mai reusita din categoria asta.... cel putin pina acum .
 

claude

Well-Known Member
Moderator
No acuma sa-mi ziceti cum v-a inflorit Ice Cream...ca in toamna toti umblam ca disperatii dupa bulbi de lalele IceCream si acum nimeni nu zice nimic :)
Eu pe ale mele le pandesc de cand au rasarit si azi s-a deschis prima...si am avut surpriza vietii... :mrgreen: Ia uitati ce ciudatenie mi-a iesit, am luat teapaaaaa :mrgreen: :rofl:

 

miki70

Active Member
claude a spus:
No acuma sa-mi ziceti cum v-a inflorit Ice Cream...ca in toamna toti umblam ca disperatii dupa bulbi de lalele IceCream si acum nimeni nu zice nimic :)
Eu pe ale mele le pandesc de cand au rasarit si azi s-a deschis prima...si am avut surpriza vietii... :mrgreen: Ia uitati ce ciudatenie mi-a iesit, am luat teapaaaaa :mrgreen: :rofl:

E papagalita :rofl: Iscrem :)
 
Sus