Inmultire paulownia

IZA

Active Member
aleynad a spus:
am revenit cu "padurea" de paulownia :)
Arata ca ale mele si sunt rasarite mai demult. S-au cam rarit, au mai murit din ele . Cred ca din cauza unei ciuperci . Cateva sper sa ramana. :wink: .Daca nu, in primavara le voi semana afara :D Apare si a treia frunzulita, semn ca e de bine :rofl:
 

happy

Well-Known Member
Dana,ai grija cu umezeala sa nu le pui multa apa ca se ofilesc(le putrezesc radacinile) si tot lanul se duce pe apa sambetei :clap:
 

dana_rusu

Member
padurea mea creste semn ca becul de deasupra i-si face datoria,cand ma uit la firicelele astea firave ma intreb cand voi vedea eu arborele asta imflorit la mine in gradina :?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
dana_rusu a spus:
padurea mea creste semn ca becul de deasupra i-si face datoria,cand ma uit la firicelele astea firave ma intreb cand voi vedea eu arborele asta imflorit la mine in gradina :?

Dana, acu' m-am uitat si eu dupa arborele asta, am vazut ca il au de vanzare la www.tebe.ro. Citeam acolo ca, in primii ani, poate creste chiar 3 metri pe an! :eek: Recunosc ca m-am socat!! :eek: In cazul asta ar trebui sa ai destul de repede flori, nu???? E adevarat? Eu nu stiu nimic despre el, acuma ma apuc de gugalit sa aflu ceva...
 

claude

Well-Known Member
Moderator
dana_rusu a spus:
padurea mea creste semn ca becul de deasupra i-si face datoria,cand ma uit la firicelele astea firave ma intreb cand voi vedea eu arborele asta imflorit la mine in gradina :?

Dana, acu' m-am uitat si eu dupa arborele asta, am vazut ca il au de vanzare la www.teba.ro. Citeam acolo ca, in primii ani, poate creste chiar 3 metri pe an! :eek: Recunosc ca m-am socat!! :eek: Aia stiu ce vorbesc sau bat campii??? E adevarat? Eu nu stiu nimic despre el, acuma ma apuc de gugalit sa aflu ceva...

P.S. Nu ti-au ramas ceva semincioare? :oops:
 

dana_rusu

Member
ba da dar poate rezista cat mai multe plantute si sa pot sa-ti dau mai in vara un pui de printesa ,da stiu dar era 40 lei si stiam ca are o oarecare viteza la crestere.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Multumesc mult! Deja m-am indragostit de acest copac! O sa stau cu ochii pe printesele tale!!! :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Desi, daca stau bine si ma gandesc, daca ajungi pe langa o cutie postala n-ai fi dispusa sa-mi trimiti cateva semincioare?? :oops: Vezi, iti spuneam la topicul cu strelitzia ca stau prost cu rabdarea... :oops:
 

happy

Well-Known Member
Claude ,daca-mi dai adresa iti trimit ca am multesi n-am ce le face!este un arbore superb,alunga toti tantarii din curte (chiar si de la vecini :rofl: ),florile miros formidabil,si arata superb primavara cand infloreste. :visator:
 

riana

Active Member
la ai mei nu le merge bine ,oare daca plantez primavara seminte direct afara nu e mai bine?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
hapy a spus:
Claude ,daca-mi dai adresa iti trimit ca am multesi n-am ce le face!este un arbore superb,alunga toti tantarii din curte (chiar si de la vecini :rofl: ),florile miros formidabil,si arata superb primavara cand infloreste. :visator:
Hapy, daca alunga si tantarii, m-a cucerit definitiv, ca eu locuiesc langa un lac si tuntarii sunt cosmarul din fiecare seara :) :) Iti trimit PM
 
Sus