Inmultire paulownia

aleynad

Active Member
Moderator
eu le-am tinut la temperatura de 18 grade si nu era nici o miscare, apoi le-am pus pe glaf, deasupra caloriferului si in 2 zile au scos capul :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Acum daca tot v-ati grabit si ati inceput experimentul :mrgreen: macar sa le lasati acolo pina cind vor creste mai mari.Nu le mutati si nu le schimbati.Graba strica........paulownia :twisted:
 

dana_rusu

Member
Hapy ,noi facem experimente,cred ca fiecare din noi si-a mai lasat cateva seminte in cazul in care astea mor dar ne-am dori totusi sa ne reuseasca.Eu una abia satept primavara,sa am eu la toamna :salivat: 15 butasi de arbustul printesei este un vis :rugaciune: te tinem la curent.
 

happy

Well-Known Member
cine doreste seminte de paulownia tomentosa sa-mi dea adresa si ii trimit(am cules multe capsule de la Amara unde sunt 5 arbori imensi plantati prin 1970 pentru statiune) :wink:
 

riana

Active Member
DANA ,eu le-am pus pe toate :oops: dar, precis ma salvezi tu daca la mine nu rezista cei care au iesit
HAPY ce faci cu atatia? nu-i scoti la vanzare ?
 

dana_rusu

Member
eu le tin cu lumina calda deasupra lor ,de fapt un bec economic ,este lunguiet si acopera toata suprafata ,sper sa nu moara ,le aerisesc seara cand vin de la munca,in rest rugaciuni :wink: :rofl: ,mai am Raluca si seminte asa ca nu o sa ne prinda toamna fara printese in curte .
 

aleynad

Active Member
Moderator
:D si eu am oprit seminte, Riana :D
asa ca...daca dam gres...o luam de la capat, nu-i asa, Dana? :)
 

dana_rusu

Member
Astazi la un control de rutina am vazut ca un palc din padurea mea daduse coltul :x ,le-am scos din punga si le-am lasat asa sub bec fara protectie :? ,pana seara nu a mai urmat nici una drumul fara intoarcere dar eu mai stiu ce le trece prin cap :wink:
 

dana_rusu

Member
Am scos punga de pe ele si am lasat numai becul si vad ca nu fac figuri,nu a mai murit nici una pana acum. :?
 
Sus