In gradina in fata blocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

elipopa

Active Member
foarte frumosi Cornelia! crinii sunt printre florile mele preferate de vara, mai ales cei cu parfum!
 

Blitz

Active Member
Desi nu stau la bloc, pseudo-gazonul din fata casei cred ca ar putea adaposti oarece flori nepretentioase- sa ma apuc? Ca am seminte destule!
Rog parere :?
 

elipopa

Active Member
Blitz a spus:
Desi nu stau la bloc, pseudo-gazonul din fata casei cred ca ar putea adaposti oarece flori nepretentioase- sa ma apuc? Ca am seminte destule!
Rog parere :?
apuca-te, ce mai stai pe ganduri!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Sa vedeti ce frumos s-a facut spanzul mozolit de acum cateva zile. :) Dragul de el, l-a spalat ploaia. Il mai pozez o data maine. :dans:
 

Blitz

Active Member
elipopa a spus:
Blitz a spus:
Desi nu stau la bloc, pseudo-gazonul din fata casei cred ca ar putea adaposti oarece flori nepretentioase- sa ma apuc? Ca am seminte destule!
Rog parere :?
apuca-te, ce mai stai pe ganduri!
Nu stau pe ganduri, dar momentan PLOUUUUUAAAA :x :x :x

Si mai trebuie sa aflu daca mai au de gand se sape din nou pe motive de program ISPA :evil: :x :evil: :x :eek:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Azi am pozat prin gradinuta, ca s-o vedeti cata e si cum se trezeste la viata. :) Acum descarc pozele.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Asa arata acum gradinuta:




Inflorite acum:



Se pregatesc:



Mai e de lucru in gradinuta. Numai o parte din uscaturi s-au strans. Ne trebuie un tomberon. :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Tare frumoasa mai e gradinuta voastra si acum pare extrem de aerisita.Dar....abia astept sa o vad in vara.... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Stiu eu ce stiu...
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Merci.
Am vazut mugurasi la liliac, toti 3. Mugurasi la Chaenomeles, trandafiri. Rasar lalele, caldaruse, nalbe, au prins elan garofitele. Sunt rasarite narcisele, zambilele au boboci. Clematita alba s-a facut frumoasa. Parca s-a prins si o weigela... Culmea: cresc crizantemele proaspat tunse de uscaturi. :rofl:

Si ma mai uit.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am uitat. Azi i-am dus crinii vecinei si un rhododendron pe care l-am tinut in balcon peste iarna. :visator:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Vaaaleu deci si la voi, ca la toata lumea, incepe sa se aglomereze situatia. Eu stau cu o gramada de bulbi pe care abia astept sa ii plantez insa...m-am blocat ca abia de mai am loc de lalele,narcise si mai cate cele.
Si in fiecare an imi promit solemn ca ma mai opresc insa vad ca tot nu ma invat minte.

Sa aveti bafta de toate si sa infloreasca frumos!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Saru'mana! Ar fi fost si mai frumos daca un vecin nu si-ar mai fi aruncat tigarile in florile lui. :cry:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
De azi sunt fericita posesoare a 2 magnolii. :) Mititele, ce-i drept, dar de acum pot sa ma mai potolesc cu achizitiile. :rofl: Poze mai incolo.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus