In gradina in fata blocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

elipopa

Active Member
Cornelia, foarte frumoase toate!!! Imi place mult laleaua din prima poza randul doi , e deosebita!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Tocmai am dus la gradina cele 2 magnolii, sophora cu care nu cred ca e cazul sa ma chinui in balcon, un pieris luat de la Pitesti, o sacosa de Phlox paniculata, o sacosa cu bulbi de crini in 3 varietati. Era vecina in extaz. :wink:

Maine ma duc sa pozez zambilele galbene. N-au iesit ele chiar galben-lamaie, dar macar sunt galbene. Cele portocalii au iesit de un roz mai ciudat. :rofl: Nici vorba de portocaliu. Dar macar sunt sanatoase si inflorite.
 

lelia

Well-Known Member
Frumos !

Coltul acela cu narcise ,m-a zapacit :eek:
Imi plac atat de mult narcisele cu flori mici si multe !!! :visator:

Gradina e superba ,Cornelia ! Ma bucur pentru tine ,visul tau a devenit realitate si e foarte frumoasa !
Sa va bucurati de ea si sa va fereasca Dumnezeu de raufacatori !
 

elipopa

Active Member
Cornelia, am ramas fara cuvinte! daca-as avea minunatiile tale in gradina mea la bloc ar trebui sa dorm langa ele, ca a doua zi sa mai gesesc ceva!!
Lalelele sunt de vis, cand o sa infloreasca toate...... abia astept sa le vad!!!
:visator: :visator:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eli lasa ca am vazut minunatii similare in gradina ta de la tara. Avem cam aceleasi gusturi. :wink:
 

elipopa

Active Member
cornelia a spus:
Eli lasa ca am vazut minunatii similare in gradina ta de la tara. Avem cam aceleasi gusturi. :wink:
Multumes frumos, ma straduiesc si eu :wink:
Avem intr-adevar aceleasi gusturi, imi plac mult lalelele albe cu dunguta verde, mai stii ce soi sunt si de unde le-ai luat?
:hug: :hug: :* :*
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Cornelia,relativ repede ti-ai vazut visul cu ochii.Felicitari pt ceea ce ai intreprins,frumusetea florilor imi spune ca a meritat.
 

elipopa

Active Member
cornelia a spus:
Da, Exotic Emperor de la Bakker.
multumesc frumos, cred ca si pe cea alba cu interior mov tot de acolo ai luat-o!!!
Pe cea alba nu mi-o aduc aminte din catalog, il am la tara, cand ajung ma uit sa vad!!!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pe cea cu mov caut-o la polychroma. Este piticuta de tot, abia daca are 15 cm.

Multumesc Mnina. :oops: Marturisesc ca m-a costat mult. :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Azi cand faceam poze (bateria s-a terminat cand mi-era lumea mai draga) am mai vazut 2 chestii interesante: narcise albe cu steluta galbena si un erythronium galben inflorit. :) Maine urmeaza o noua serie de poze. Daca nu ploua.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Multumesc.

Iata celalalt colt de gradina de care sunt tare mandra:



Am mai pozat lalele, narcise, gutui japonez, erythronium. Am postat la topicurile cu pricina.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus