In gradina in fata blocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

elipopa

Active Member
cornelia a spus:


Caribia si Nostalgie :)
sunt superbi, Cornelia!!!
pe nostalgie il visez de mult, la toamna sigur il iau si eu, sper ca pana atunci sa ne echilibram bugetul si sa pot sa iau si eu trandafiri deosebiti, mai scumpi!
sa te bucuri de ei!
sunt minunati!!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Poate ca e mai ieftin, dar adaugi taxa postala, asteptarea coletului si poate e ceva deranjat cand soseste. Eu zic ca amandoi fac banii. Altfel nu-i luam.
 

elipopa

Active Member
cornelia a spus:
Poate ca e mai ieftin, dar adaugi taxa postala, asteptarea coletului si poate e ceva deranjat cand soseste. Eu zic ca amandoi fac banii. Altfel nu-i luam.
asa este, arata foarte bine amandoi si vezi cu ochii tai ce cumperi! eu nu am magazine de genul in oras, si tot ce iau mai deosebit iau de pe internet , la risc, din pacate!
 

elaelena

Member
nostalgie il au cei de la coral(inca)...am vrut sa il iau asta-toamna dar nu mai era in stoc iar acum am comandat destui de multi la sarb si nu prea mai am ''resurse''.....coral com are preturi decente(ca si rosafruct)
 

elipopa

Active Member
te inteleg, Cornelia, asa gasesc si eu in fiecare primavara in gradina, am avut conflicte cu vecinii , mereu aruncau ce le venea pe geam, acum se abtin, dar din pacate mucuri de tigari tot mai arunca!
ce frumos a inflorit spanzul, vineri cred ca il gasesc si eu pe al meu inflorit! abia astept sa urc la gradina :D :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Daca ai stii ce frumos era spanzul pe la mijlocul lui februarie. Chiar rasarea din zapada curata. Acum e o mozoleala. Iar anul trecut in primavara cineva ne-a smuls o parte din ghiocei. :( L-a ratat vecina ca daca il prindea rupea facaletul pe el. :mrgreen:
 

elipopa

Active Member
eterna si fascinanta Romanie :)
si eu am trecut prin asta cand am infiintat gradina, intrau copii si-mi rupeau toate florile si pe cele nou plantate mi le scoteau cu totul!
acum s-au potolit, sa nu zic intr-un ceas rau :)
 

elipopa

Active Member
si la noi era depozit de gunoaie, cei de la care am cumparat apartamentul cred ca sunt cei mai nesimtiti oameni pe care i-am intalnit in viata mea! aruncau de toate pe geam, am carat de trei ori cu masina papuc gunoaie, nu-ti pot spune ce am scos de acolo, focar de infectie, am muncit si eu si sotul o saptamana sa curatam, sa sapam, sa plantam gard viu! asta era acum cinci ani......acum toata lumea ne lauda, ca e frumos si ca sunt flori tot timpul anului!

superba gradina, ati muncit nu gluma, a mea nu e asa mare, eu as fi vrut macar dublu decat am acum :) :) , dar e bine si asa, e oaza mea de relaxare in timpul saptamanii!!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Stiu ce inseamna. Pana la urma nu conteaza sa fie mare, conteaza sa ai in ea tot ce vrei tu.

In pozele noastre se vede doar o parte de gradina, ca mai este si pe coltul blocului si se mai intinde si pe fatada blocului un pic. Dupa ce umplem coltul nostru, ne mutam pe spatiul vecinei care nu se ocupa de el. :mrgreen:

Ce sa zic, spatiu este. Acum mai trebuie sa organizam gradina corespunzator. Ca pana acum ne-am ocupat sa adunam plante.
 

elipopa

Active Member
am vazut stai foarte bine la capitolul achizitii :mrgreen:
o sa fie de vis la voi acolo cu atatea minunatii cate ai cumparat, abia astept sa le vad inflorite, in special trandafirii, cred ca o sa fie asa de frumosi :D
eu m-as muta in gradina ta la vara :visator: :visator:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus