In gradina in fata blocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

iudit

Well-Known Member
Moderator
lasa-le asa cum sunt,in pungi,dar tine-le la racoare si verifica din cand in cand sa nu mucegaiasca.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Multumesc. Ma bucur ca va plac.

Inca o tura mica:


Momentan le tin intr-o sacosa pe balcon. O sa le mai verific maine sa vad cum s-au pastrat.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
:rofl: Astept sa se topeasca zapada ca sa vad daca bulbii aia "uitati" nescosi au rezistat. Stiti povestea.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
A inceput sa se topeasca zapada prin gradinuta. De peste gard am vazut cativa irisi verzi (nu stiu care). N-am inceput cercetarile, dar poate o s-o fac saptamana asta. :wink: Parca bate un vant de primavara.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Si eu am inspectat azi gradina.Ghioceii sunt infloriti,am scos motul si brandusele si zambilele.Stancaria arata ok,Rhododendronii pitici sunt plini de boboci.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Ieri m-am uitat si eu prin gradinuta: cateva "smocuri" de ghiocei au scos capusorul si o tufa de spanz a facut 2 floricele. Din pacate petalele sunt un pic patate. Nu stiu de ce.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am ajuns la Baumax si m-am lipit de urmatoarele:



As mai fi luat niste pachete cu crini si cale, dar m-am potolit repede gandindu-ma ca trebuie sa tin totul gramada in balcon pana vine vremea de plantare.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
A inceput sa se topeasca zapada, sa ciripeasca pasarelele si sa creasca temperatura. :) Ar trebui sa se grabeasca, stau la coada plantutele de pus in gradina. :visator:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Uraaa, chiar a venit primavara. 99% din gradina nu mai are zapada si s-a demarat actiunea "indepartat uscaturi" si pus plante noi. Am dus la vecina toate plantele stranse si pariez ca a dat fuga in gradina sa le puna. :rofl: :dans:

Apropo Mihai, am ajuns la Hornbach in sfarsit (merci Nicolle) si m-am lipit de 2 trandafiri din aia de care ziceai tu. Poze mai incolo. :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus