Gladiole

anette_b

Member
saptamana viitoare plantez si eu bulbii de gladiole. au incoltit in punga pt ca m-am lacomit sa ii cumpar acum 2 luni.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu am plantat ieri cativa, ca mi-a trimis bulbi o matusa...sa vad ce-o iesi, ca nu erau prea mari bulbii :roll:
 

daisy111

Active Member
:eek: Doamne ce speciale sunt!!!!Cel putin prima :visator: :visator: ...nu am mai vazut una asa frumoasa!Sa pui o poza si cu ea deschisa la mxim. :clap:
 

anknic

Active Member
@daisy, era pe trecute de aia avea o petala in jos, deocamdata au inflorit 2 din acea varietate (si nu am prins niciuna inflorita frumos), dar normal ar trebui sa fie 5 bulbi asa ca mai asteptam :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Frumoase alea albastre!
Unele le am si eu: alea rosii, alea roz-somon si mai am unele galben cu movuliu - de-alea ti-ai luat? Parca aveai si unele verzi, nu? n-au inflorit inca???
 

anknic

Active Member
mai sunt o gramada de inflorit. chiar voiam sa te intreb daca ti-au iesit fix ca pe eticheta, pt.ca anul asta nu le-am mai pus si etichetele.
 

nick1971

Active Member
gradinar1 a spus:
Tu crezi ca eu mai stiu ce mi-am luat??? :rofl: :rofl: Nick stie, ea are listele sigur :D
eu am dat la o prietena cate 2 bulbi din fiecare, se mandreste cu ele, iar eu am plantat bulbii acum 2 saptamani, deci eu voi avea gladiole in septembrie :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
O sa fac poze sa vezi exact ce soiuri am eu. Unele trebuiau sa fie rosii-grena si sunt rosii ca focul :)
Reclama, sufletul comertului!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Anca, pe aia o am si eu :) - din pacate, la mine au inflorit foarte prost: flori mici, care s-au trecut rapid din cauza caldurii
Deea, minunate gladiolele tale, chiar daca se trec repede. SI foarte multe varietati, felicitari!
 
Sus