Dovlecei patison

mirela06

Active Member
Foarte frumos si vad ca este si pozitia buna de vedeta,cum sta la pozat. Sper sa faca seminte multe, ca ... mai stii, cine mai vrea asa minune :rofl: :hug:
 

mymo

Active Member
Gabiuta,te prind din urma,doar ca eu am doua modele :rofl:

Rog doritorii sa se inscrie pt.seminte :wink:
 
A

Anonymous

Guest
io stiam ca dovlecei patisson sunt aia care arata ca un soi de amiba
io cel putzin asha am cuparat seminte,am plantat si mi-au ieshit asha
un vel de floricica!
si sunt al naibii de buni ca raman fragezi si cand sunt cat roata carului(exagerez,dar am avut cu diameru de 30cm,de abia il carai cu 2 maini
de aia mini am pus la murat si au fost tare buni
astia nu-s dovlecei la metru?
de aia de tai din ei si tot cresc?
 
A

Anonymous

Guest
trebe sa-mi zicetzi si mie de unde atzi luat semintele de "lunguieti" ca ajung ca mirela.......ma bazai
fasole la metru am gasit ...abia astept sa ma duc sa le culeg si din 5-6 fasole sa fac o mancare!:D(au 55cm -asa scrie pe plic)
boala grea gradinaritul asta si la flori si la legume
daca le-ai luat de la aia cu seminte de pe langa simeria ,sa-mi zici sa rog si io colegii din zona sa nu ma lase neinzestrata
ca deja poftesc la piersicii roshii de pe langa trotuarele devei
 

mirela06

Active Member
:rofl: Am si eu ceva lasate, acolo, de o punere, doua, dar dau si eu pe unde pot, la cerere, ca asa se fac afacerile. :rofl: Dau si tie, na-mi si mie si uite asa nu stim cum sa si ce mai avem . Asa ca Alfa, am numai ”lunguieti” sa nu zica lumea ca-s zgircita :rofl:
 
A

Anonymous

Guest
gomez99 la magazinul de seminte ,substante si accesorii din piata rossetti
cam la inceputul lui iunie
cred ca mai au (primavara gasesti mai greu)
 
A

Anonymous

Guest
Mirela ,draga!............stiu ca sunt o "alfa" ca temperament ..da's din neamu elfilor si ma cheama ELF__A! :)
 

gomez99

Well-Known Member
merci, dau o fuga dupa un plic.
vezi ca elfii, in special elfele alfa, sint predestinate pentru turism 8) :rofl:
 
A

Anonymous

Guest
nu mi-s blonda! si nici "portocalie"
si nu-mi plac multimile!
si marea mea lipsa e ca n-am facut dreptu la parti......ma multumesc sa fiu "alfa" printre patisoni
 

mirela06

Active Member
Pai draga ELF-A, eu te tineam mai unita.( Recunosc, cred ca din comoditate, dar ramine secretul nostru :rofl: :* ). Lasa ca-i bun si asa. Batrinetile, batrinetile. Ce sa-i faci :rofl:
 

mymo

Active Member
Eu din ultimele postari am inteles ca doritori de seminte de dovlea sunt Efa si Mire.V-am notat :wink:
 
A

Anonymous

Guest
mymo te iau de nasa si pe mirela la fel,m-am linistit
de acu am miei la Pasti si nu-mi mai fac probleme :D
 

mirela06

Active Member
Pai suntem , atunci, tari. De tine o fi cum o fi, dar ce sa facem noi ca suntem 2 nase. Ala este baiul :rofl: Si bai si de tine ca trebuie sa pupi mina la doua :rofl: :rofl: :rofl:
 
A

Anonymous

Guest
sorry da la noi nu se pupa mana!
deci mai cu grija "parintzele" ca s ud cartile!:D
 
Sus