Ce plante v-au inflorit in gradina in 2011

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator

Au mai inflorit: Irisi remontanti, colchicum dublu, delfinium,

Irisi la a doua inflorire, un profil de colchicum si un detaliu de delfinium


Colchicum



Delfinium





 

happy

Well-Known Member
Re: plante ierboasa de gradina

Floria a spus:
Aaaaaa, am uitat Amaranthusul tricolor, il pun acum !

Colectia ta de crape myrtle este impresionanta :clap:
Hibiscusii batuti la tine nu fac seminte?Ana Popa imi trimite seminte din acestea :?
 

Floria

Active Member
Re: plante ierboasa de gradina

Am vazut la cel lila ca are cateva capsule de seminte, inca nu sunt mature dar cred ca au ceva seminte in capsulele acelea. Si cel alb cu mijloc rusu are cateva capsule, iti pastrez, dar pot sa-ti dau anul viitor gata altoiti ca am destui.
 

victoria222

Active Member
Sunt impresionata, Floria, de minunile din gradina ta. Amarranthusul este bestial! Felicitari, chiar ca ai facut acolo un paradis
 

Floria

Active Member
Re: plante ierboasa de gradina

Multumesc frumos, anul acesta am avut ceva mai mult timp de gradina. Sper sa am si mai mult anul viitor.
 

elenafles

Active Member
Floria,e un colt de rai gradina ta. :clap:
Am avut si eu seminte de la tine de Amaranthus tricolor.Anul trecut s-a facut foarte frumos dar anul acesta am avut un esec total cu el.L-am semanat inca din februarie in pastile,l-am tinut in balcon pana la sfarsitul lui mai cand l-am plantat in gradina.Acum are doar 15 cm. :( Nu a vrut sa creasca desi l-am udat si l-am ingrijit.Unde am gresit?Tare mi-e draga planta asta.Poate ma sfatuiesti ce sa-i fac ca mai am catava seminte pentru anul viitor pe care nu vreau sa le pierd.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus