Ce plante v-au inflorit in gradina in 2011

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Floria

Active Member
Vai Bradut ! ti-a stricat zapada frumusetea gradinii, dar aceste imagini sunt foarte greu de prins. Buna inspiratie ai avut sa faci poze.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
e buna de concurs atit e de frumoasa..........Iarna eminunata .Dar numai in astfel de poze .
 

bradut

Well-Known Member
Prima data a nins sambata si am inceput sa :cry: fiindca n-aveam aparatul foto la mine. Dar duminica, cand am ajuns din nou la gradina, aveam deja lectia invatata si am reusit sa surprind ceva deosebit, intr-adevar. Este un spectacol unic gradina atat de colorata si totusi acoperita de zapada. Mai rar sari din vara in iarna. :rofl: Cam asa ceva a fost anul aceasta.
 

cristinaf

Well-Known Member
bradut a spus:
Iarna in octombrie:

Bradut, foarte frumoase pozele si trandafirii sunt atat atat de bogat infloriti, de parca ar fi la primul val ... Felicitari!
Te rog sa-mi spui, daca stii, ce trandafir este acesta. Imi place in mod special. :D
Si tufanele mov imi plac atat de mult :visator: ... trebuie musai sa-mi iau si eu asa o culoare. :oops:
 

kerkyra

Well-Known Member
Bradut, si mie imi place foarte mult trandafirul. De fapt, am cam tras cu ochiul prin gradina ta, foarte frumoase si tufanelele, si crocusii... totul :D
 

bradut

Well-Known Member
Ma bucur ca v-au placut. :D

Ika, trandafirul este Rosarium Uetersen. Nu pot sa spun ca este inflorit. Mai are cateva buchetele de flori pe ici pe colo. Este valabil si pentru ceilalti. Dar este bine pentru aceasta perioada.
 

cristinaf

Well-Known Member
Chiar nu ma asteptam. Si eu am un Rosarium Uetersen, are si al meu flori acum, dar arata altfel, mai turtite, bobocul nu e atat de alungit. Eu ma asteptam sa spui ca e Red Eden, dar, probabil, ca depinde foarte mult si din ce unghi e facuta poza, sau ce flori s-a mai 'gandit' trandafirul sa faca acum, toamna. :) La mine Falstaff face flori in zece feluri, mereu arata altfel, probabil, si pentru ca e in primul an.
 

MASCHA

Active Member
Am impresia ca am ajuns sa avem doar doua anotimpuri vara si iarna!
Frumoase poze,frumosi trandafiri,dar mai ales ce zona frumoasa, ce priveliste ai de pe terasa :visator:
 

popescu gp

Well-Known Member
plante ierboase de gradina

F..frumos si trist in acelasi timp, fiindca a venit iarna;la noi maine dimineata se anunta ninsoare;si eu am cativa trandafiri cu flori.
 

bradut

Well-Known Member
Ce n-a facut zapada, a facut bruma de ieri dimineata: a stricat cam tot (dalii, craite, frunze...).

Am o intrebare: cand pot sa mut asterul, primavara sau toamna?
 

alfa

Active Member
Asterul il poti muta linistita toamna. Daca pamantul nu e inghetat, nici in noiembrie nu e prea tarziu. :D
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Continua inflorirea niste colchicum si niste crocusi de toamna, doi delfiniumi se pregatesc si ei sa deschida florile, macii pereni au dat frunze noi .





 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Re: plante ierboase de gradina

Eu sper sa imi infloreasca cei doi delfiniumi.....;-) Saptamina viitoare se anuntza inca fara fig mare , deci sint shanse.

popescu gp a spus:
Cred ca sunt ultimile floricele pe anul acesta in gradina.Vine iarna.
 

Floria

Active Member
Re: plante ierboase de gradina

Sunt superbi Popgeo ! ma uit la ei si-mi creaza impresia ca vine primavara la tine .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus