Ce plante v-au inflorit in gradina in 2011

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

ghia_don

Active Member
Pentru ca a inceput un nou an, incepem si un topic nou despre plantele noastre de gradina :D ..
 

vivi23ro

Member
cind am vazut ca s a scris ceva la topic ... ma gineam pe ce meridian o fi gradina de e ceva inflorit la gradele astea :D
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Cum stratul de zãpadã e mãricel , cine ºtie ce-or face acum bulboasele... Pe multe frigul le-a învins:
Cu toate astea în grãdina mea o plantã nu vrea sã accepte deloc cã e iarnã... ºi nu e una din cele de sezon. Departe de a etala frumuseþea din celelalte anotimpuri, cu noi flori ºi bobocei mi-a atras atenþia dumneaei:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Desi e de gradina eu am avut-o in ghiveci si iata cum arata:

si mai am margareta galbena care am vazut-o plina de boboci :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Da mai :rofl: Sunt "inversa" lu'Base :evil:
O s-o posez si pe cea galbena.De fapt sunt singurele inflorite ca restul........... :( cam chelioase :D
 

alfa

Active Member
Eu nu am mai fost la gradina mea din toamna, dar saptamana trecuta au fost verisorii nostrii si mi-au adus si mie cateva poze. Am si eu ceva inflorit in gradina. :dans: Erica incepe sa-si deschida deja bobocii:
 

vivi23ro

Member
oaaau margarete imi luasem si eu vara dar nu au mers la ghiveci chiar daca am pus o in unul mare s a uscat... zi mi si mie secretul :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Elenafles,sunt in interior la racoare la 5 grade si lumina .
Vivi.........habar nu am.Nu stiu.Au trait pur si simplu in ghiveci maaaaaaaaaare si le-am transferat prin noiembrie in unele mai mici.Au avut multa,multa apa tot timpul verii.
 

ghia_don

Active Member
isabella a spus:
ce frumosi sunt bobocii , parca incepe sa miroase a primavara.... :D
Da , si pe mine incep sa ma maninca palmele ..a semanat :rofl: ..
Gabiuta , vad ca s-a apucat deja de dat cu sapa... :wink:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus