Bakker

Chestionar nou-nout de evaluare

  • 1

    Votes: 1 25,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 1 25,0%
  • 4

    Votes: 1 25,0%
  • 5

    Votes: 0 0,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 1 25,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4

DIANA7

Member
Ena, iti multumesc. Mie mi-au inflorit acum aproape toate, si pot spune ca par a fi numai resturi din diverse specii, si crede-ma ca nu sunt asa reusite.....
 

albela

Active Member
Eu nu am primit nici acum catalogul :cry: . Chiar daca nu fac comanda sunt o multime de informatii acolo.
 

thea

Member
Eu sunt incorigibila,pur si simplu nu ma pot abtine cand vad minunile din catolog!
Albela,ce iti mai fac begoniile si Ismenele(pardon :wink: , desi se cheama asa nostim par incredibile)?

Diana7,cum ai facut sa ti se returneze banii?Eu am comandat in toamna niste Merisor,mi-am facut sperante si :cry: 2 si-au pierdut frunzele si nu dau smne sa-si revina?

Tot anul trecut am comandat niste pomi altoiti care dau cate 2 feluri de fructe ;Doamne ajuta ca au dat 2 frunzulite!
 

albela

Active Member
Ismenele arata bine sper sa infloreasca la fel de frumos si anul asta. Begoniile au dat colti si le astept sa creasca. Eu am fost si sunt multumita de ceea ce am cumparat de la ei. Din pacate nu am primit catalog anul asta :( .
 

ghia_don

Active Member
Mai fetelor, nu ma dezumflati :cry: ...ca si eu tocmai am facut o comanda la ei...
Asta e, de acum astept sa primesc "minunile"...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
albela a spus:
Ismenele arata bine sper sa infloreasca la fel de frumos si anul asta. Begoniile au dat colti si le astept sa creasca. Eu am fost si sunt multumita de ceea ce am cumparat de la ei. Din pacate nu am primit catalog anul asta :( .
La preturile care le practica ar fi si rusine sa nu fii multumita.Desi.......... :evil:
 

DIANA7

Member
Thea, am sunat la ei si am reclamat faptul ca unele dintre flori erau sosite intr-o stare jalnica! Aceea era prima comanda, si aveam o buga, trandafiri curgatori gemma si niste garofite elvetiene sau asa ceva, care au venit uscate/ mucegaite(astea pe langa ceea ce a fost ok) Si am sunat, am zis ce aveam de zis, mi-au trimis un formular de reclamatie pe care l-am completat si retrimis, si peste vreo luna, m-am pomenit cu niste bani prin mandat. Eu cerusem sa-mi fie inlocuite florile, dar, a fost bine si asa.
 

ena

Member
Depinde cand faci comanda. Ei trimit la toti intr-o anumita perioada. Eu daca am facut comanda imediat ce a aparut catalogul, prima jumatate din martie, am mai mult de asteptat. Oricum, m-au anuntat ca florile vor veni in aprilie. Si iti trimit sms dupa ce au pus pachetul la posta.
 

MONIS

Member
eh...ii sunai ca nu mai aveam rabdare si mi-au spus ca a fost trimis coletul si ca.........o sa primesc sms in cateva zile :?
 

thea

Member
Albela,nu mi-ai raspuns si mie la intrebarea de mai sus referitor la Begoniile si mai ales la bulbii de Ismene de la Bakker ?Ai postat tu anul trecut si mie tare imi fac ..pofta, dar nu stiu daca tu ai avut rezultate si daca iti mai traiesc?

Diana,multumesc de raspuns: daca nu dau semne ca intra in vegetatie ii sun.
Intamplator am vazut al 2-lea catalog din primavara asta si este mult mai modest ca cel din martie.
Sa inteleg ca s-au napustit impatimiti ca mine si le-au epuizat stocul?
Nu mai erau kiwi si fertilizator;de asta imi pare rau pt. ca as mai fi comandat si ma alegeam cu moara la colectie.
Cu bulbii de gladiole si ranunculus nu stiu ce as fi facut;bulbii care trebuiesc scosi ma incurca si de aceea am improvizat niste cosuri pt. bulboasele mele dragi, dar totusi 50!!
 
Sus