Trandafiri sannamaria

bradut

Well-Known Member
Imi place Golden Celebration. Pare ca este de un galben mai pronuntat decat Graham Thomas. Ce-mi place la englezesti astia este ca nu au nunante stridente. De exemplu, Golden Showers mi se pare ca are un galben prea strident. Nu prea m-a incantat. Vorbesc la trecut, fiindca l-a aranjat iarna asta. Si e singurul care-a incurcat-o decisiv. :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Manca-i-ar mama de frumusei :D

Nick, asa e, eu dupa fiecare ploaie ies sa vad ce a mai ramas din flori, la mine toarna in reprize, se opreste cate o jumatate de ora si pe urma reincepe potopul...ca nu ploua nici macar linistit,, vine cu bulbuci :cry:
Si abia se deschisesera si la mine cateva flori :cry:
 

bradut

Well-Known Member
Si la mine vine cu bulbuci si in reprize! Eu ma bucur ca n-am ce pazi. Sunt la faza de boboc. :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
mersi Nick ,Claude si Bradut pentru aprecieri !
Bradut ! sper ca anul asta sa vad si pe G T in realitate si sa pot vedea diferentele ,desi am planatat trei G Tdoar unul pare mai vioi ,nu stiu e mai sensibilos :?

si la mine din cauza ploilor si a frigului au intarziat sper ca de sapt viitoare sa fie timp mai favorabil ,ca de ploi m-am saturat :(
 

Rose

Active Member
:hipnotizat: Anna, sunt incantata de ce vad!!! Imi exprim dorinta de a fi prima pe lista pentru butasi(contra cost, ca la schimb nu prea am posibilitatea)!!!!
 

nina77

Member
Super frumosi si astia!
Abia astept sa-l vad deschis pe Darcey Bussell, pentru ca il am si eu pe lista.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
mersi Nina , l-am dorit mult pe Darcey ,nu stiu am ceva cu trandafiri astia rosu grena si galben portocalii :rofl: sper ca zi se deschide ca nu mai am rabdare :astept:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ioi ce frumos e Jamain, bine ca macar la cineva a iesit ce trebuie :mrgreen:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Ce vrei sa spui, Claude?

Sunt frumosi, Annamaria! Pe Jamain l-am comandat si eu acum, la sarb tot pentru ca m-a fermecat culoarea. :D
 

gabrielais

Active Member
sannamaria a spus:
mult asteptatul Souvenir du dr Jamain :)

ce fainut e...eram curioasa rau de tot ca al meu e inca lenes..nu vad sa aiba boboci...s-a inaltat mult dar niciun boboc; al tau e un frumos! sa iti traiasca!
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
mersi Gabrielais ! al meu nu cred ca are mai mult de 35-40 cm ,si mai are niste boboci,astept cu nerabdare sa-l vad cand se face mov :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
sannamaria a spus:
Claudia! dar tu ai avut doua ,nu ? sau era altceva ?
N-am avut doi, doar unul de la Petrovic din primavara trecuta, anul trecut nu a inflorit si acum, ca a inflorit, a iesit altceva, identificarea spune La Reine Victoria :mrgreen:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Asa deci, Petrovic mai trimite si trandafiri etichetati gresit... Neplacuta situatie.
Reine Victoria e o frumusete de trandafir, dar dezamagirea e mare cand astepti sa infloreasca intr-un fel si descoperi ca e altceva.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
claude a spus:
sannamaria a spus:
Claudia! dar tu ai avut doua ,nu ? sau era altceva ?
N-am avut doi, doar unul de la Petrovic din primavara trecuta, anul trecut nu a inflorit si acum, ca a inflorit, a iesit altceva, identificarea spune La Reine Victoria :mrgreen:
na ce rau imi pare :( nu stiu de ce credeam ca mai ai unul :?
si regina aia e superba ,dar cand astepti ceva si defapt e altceva e enervant :x
 
Sus