Trandafiri sannamaria

bebe Iris

Active Member
:rofl: Eu pot in toamna si 5 sa-i cumpar, daca o sa vrea.
Tu Anna, daca mai gasesti, fa-ne rost de frumusetea ta alba cu 12 lei :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
promit ca va cumpar la toamna cu radacina nuda ,are si alte frumuseti doamna !

eu saptamina trecuta am vazut W ,dar nu am stiut ca nu are Claudelu :oops:
 

Rose

Active Member
Doar 12 leeeeeeeei? Mama ce pret pt o asemenea comoara!!!! Pe aici nu se intampla asemenea minuni!
 

maxie

Member
La toamna o sa pun si eu Westerland (butasi) la prins,pentru ca acum s-a mai indesit tufa( eu il am de trei ani de la Coral) . Si la primavara cealalte,sper ca vor fi buni de daruit. Sau cine vrea la toamna butasi de W sa spuna,ca ii trimit sa incerce sa si-i prinda. Eu cam ce am pus la butasit s-au prins 99%.
 

maxie

Member
Ba da,Anass,voi pune.Sper ca englezestii sa se prinda,sa creasca si voi pune la prins,de ce nu?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
bebe Iris a spus:
Claudia, nu-mi spune ca inca nu ai Westerland :giggle: Asta nu vrea la tine si pace :D
Bebelu, imi vine sa-mismulg parul din cap de ciuda din cauza lui...cumparasem acum doi ani butas de la un magazin, in primavara era mort,anul trecut mi-ai trimis tu butasi, au stat, au stat, pe urma au decedat...am adus 3 butasi de la o cunostinta din Cluj...nu s-a prins niciunul...pana la urma cineva mi-a dat un butas inradacinat vara trecuta, a mers bine, daduse lastar inprimavara asta iar acum 2 zile ma uit...lastarul s-a ofilit brusc, de la o zi la alta s-a pleostit :eek:
Pai zi tu daca nu e ceva necurat in treaba asta :evil:

Asa ca faceti-mi rost de un Westerland ca de nu fac cu nervii :cry:
 

anasstasia

Active Member
Si eu de 2 ani tot incerc sa am in curte Westerland. L-am gasit anul acesta si sper sa fie si ce trebuie. Tare mult il doresc.
 

maxie

Member
Luati-o mai usor: am sa prind eu butasi de W si va trimit cu radacina( primavara viitoare). Si la toamna va trimit si butasi ,ca sa incercati sa ii prindeti voi.Poate aveti mai mult noroc data viitoare.Vorbiti frumos cu ei ... si se vor prinde sigur!
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
de preventie nu dar am facut o zeama de sapun [de casa ] :) am citit in cartea lui dl Wagner si a functionat :D
 

cristinaf

Well-Known Member
claude a spus:
Bebelu, imi vine sa-mismulg parul din cap de ciuda din cauza lui...cumparasem acum doi ani butas de la un magazin, in primavara era mort,anul trecut mi-ai trimis tu butasi, au stat, au stat, pe urma au decedat...am adus 3 butasi de la o cunostinta din Cluj...nu s-a prins niciunul...pana la urma cineva mi-a dat un butas inradacinat vara trecuta, a mers bine, daduse lastar inprimavara asta iar acum 2 zile ma uit...lastarul s-a ofilit brusc, de la o zi la alta s-a pleostit :eek:
Pai zi tu daca nu e ceva necurat in treaba asta :evil:
Nu esti singura, la fel patesc si eu cu el, diferenta e ca eu am unul cumparat vara trecuta la ghiveci drept orange climber si vad ca aceluia ii merge bine cu toate ca l-am mai si mutat intre timp. Dar eu ma incapatanez sa am si unul cumparat de la Coral, dar nu vrea si pace. Astazi am gasit si ultimul lastar uscat de la cel de-al cincilea trandafir. :pumni:
Cred ca renunt la ideea mea si ma multumesc cu cel pe care il am, ca deja mi-a ajuns sa-i vad cum se usuca. :roll:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Da, Ika si toti cei care au iradacinat butasi spun ca e de-ajuns sa-l infigi in pamant, ca e cel mai usor de prins :mrgreen: :rofl:
 
Sus