Trandafiri sannamaria

nick1971

Active Member
e foarte frumos! :D
stii cum il cheama? e catarator? am unul, seamana floarea si e catarator dar nu-i stiu numele
 

lucia2002

Active Member
sannamaria a spus:
Se spune despre el ca este unul dintre cei mai frumosi trandafiri albi.
Eu nu il am dar, l-am vazut inflorit si este intradevar minunat, cu un miez galben ca de miere si un parfum dulce amarui. Foarte frumos!
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
da e frumos si parfumat :D

Nick ! nu trebuie sa fie de rasa ,ca sa fie frumos :wink: si poate ca e ceva de ''rasa'' doar tu nu stii :rofl: asteptam poze cind infloreste ,poate ii gasim numele :rofl:
 

nick1971

Active Member
sannamaria a spus:
da e frumos si parfumat :D

Nick ! nu trebuie sa fie de rasa ,ca sa fie frumos :wink: si poate ca e ceva de ''rasa'' doar tu nu stii :rofl: asteptam poze cind infloreste ,poate ii gasim numele :rofl:
uite-l
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Nick ! e parfumat ? infloreste odata sau de mai multe ori ? il ai din magazin ? are frunzele lucioase ? :oops: desi e greu de identificat un trandafir ..dar poate ne dam seama ce e .
 

Rose

Active Member
[quote="nick1971 uite-l[/quote]

Tare frumos mai este! Asteptam mai multe despre el :)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Parade ,Rose de resht 2x

Golden Celebration 2x

Westerland

Sissi

Eden rose [ Pierre de Ronsard ]

Mary Rose


Gertrude Jekyll

Solero
 

cristinaf

Well-Known Member
Foarte frumosi toti, Westerland-ul parca imi fura privirea, e deosebit trandafirul asta si mie imi place foarte mult. :D
 

nina77

Member
Foarte frumosi! Mary Rose are tare multi bobocei, o sa fie tare frumos cand se vor deschide toti. :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
mersi Gabi ! pai na ... ma straduiesc ,doar ca la mine a fost frig si abia acum incep sa infloreasca :D
 

nick1971

Active Member
superbi si ai tai :clap:
lasa ca nu-i nici o bucurie ca ai nostri s-au deschis si i-a stricat vremea asta :x
 
Sus