Trandafiri sannamaria

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
rand 1 : solero ,fortuna 2x ,parade
rand 2 : kosmos 3x
rand 3 : golden celebration 2x ,mini roz no name 2x
 

Rose

Active Member
Solero e de la Coral? Ma gandeam sa incerc sa modific ceva in comanda, oare, se poate? In loc de vreo doi cataratori sa iau altceva.
 

eldanyro

Member
tranndafiri

ai niste trandafiri minunati .crezi ca as putea face un schimb de butasi la vara?Am deja o lista.....
 

maxie

Member
Superbissimi toti trandafirii tai ! Se vede ca ii iubesti,pentru iti daruiesc multe flori . Sa te bucuri de ei pana va da zapada!
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
sezonul 2012 s-a deschis cu Wincester Cathedral :) -mentionez ca l-am cumparat la ghiveci la inceputul lui aprilie .

din pacate azi nu a putut deschide floarea de tot ,ca a venit furtuna :roll: dar il ador si asa ca are un parfum :indragostit:


scuzati plantatia de peturi din fundal :oops:

iar aici un Mary Rose plantat acum un an ,taiat doar 1-2 cm din varfuri ce a inghetat .
 

dancoman

Member
e de la Multeplante.ro??(am vazut ca au la 20 ron)...foarte frumos!!...ai idee de unde ,,ma lipesc,, de un Westerland???...este trandafirul la care nu am avut noroc in achizitionare,de fiecare data a iesit altceva!!??
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
e de la un producator din zona mea !
Weserland se gasea cam la toate magazinele mari ,se vinde sub numele de Orange Climber ,si eu asa l-am luat adica sotul mi l-a adus :)
 
Sus