Trandafiri sannamaria

claude

Well-Known Member
Moderator
Benjamin Britten-ul tau nu a avut probleme de la ploaia multa? Ca la al meu primele flori erau niste mumii scofalcite, nici nu se puteau deschide cum trebuie :roll:

Si mai zi ceva de miniroza aia cu flori mari ...presupun ca parfum nu are, dar cat s-a facut de inalta? Ca daca ar ramane mica m-ar cam tenta :gandit:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
BB a suferit doar noaptea trecuta ,dar florile deja aveau vreo 4-5 zile ,si intre timp a mai plouat !

ala ''mini'' are un parfumel slab ,are cam 30 cm ,sa vad cit se face ,dar din cit imi amintesc anul trecut a avut cam 50 cm nu mai mult ,dar are flori asa de frumoase parca e ceva englezesc :wink:
 

gabrielais

Active Member
sunt minunati..iar Out of Rosenheim..nu am cuvinte...in toamna cand am facut eu comanda nu il mai avea...toamna asta sper sa nu-l mai ratez...tie iti doresc sa creasca mari si sa faca flori multe!!!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Out of Rosenhaim e superb - sta intr-o zona mai umbrita la tine?
Iar de Novalis, ce sa spun, mi se pare cel mai frumos trandafir mov :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
mersi fetelor pt aprecieri ! :D
Out of rosenheim e frumos dar are florile de doar vreo 7 cm si nu e parfumat - asta ca sa stiti :) dar e foarte rezistent la boli ,ca toti kordesii ,

Nina ! da sunt de la Coral :D defapt toti cei postati azi sunt de la Coral !
Gradinar ! da ,dupa amiaza are umbra :D
 

gabrielais

Active Member
sannamaria a spus:
mersi fetelor pt aprecieri ! :D
Out of rosenheim e frumos dar are florile de doar vreo 7 cm si nu e parfumat - asta ca sa stiti :) dar e foarte rezistent la boli ,ca toti kordesii ,
:D
crezi ca mai conteaza Anna?? cand am aflat anul trecut ca nu il mai are am intrat in fibrilatii..deja il si "cuplasem" in strat si imi facusem planuri..de la el nu vreau parfum, o sa il iert pentru asta, vreau doar culoarea si forma florii...si daca mai este si sanatos, ce sa mai vreau mai mult? decat sa il aiba pe stoc la toamna... :rofl:
 

gabrielais

Active Member
saru'mana :hug: ; eu sper sa il prind anul acesta...anul trecut am plasat comanda destul de tarziu, prin noiembrie...anul acesta o sa ma invrednicesc mai devreme.. :)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
-Pascali , -Melody
Landora ,Grand Gala -
Versilia ,Ravel
Red Eden [ Eric Tabarly] Falstaff
si unu din lastari de doi ani de la Bebe
 

bebe Iris

Active Member
Adica Korblue :D
Sa vezi ce mare se face si ce flori rezistente are, pentru un movuliu :D Sa-ti traiasca toate frumusetile!
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
adica sarut mana Bebe ,am pierdut eticheta si nu mai stiam cum se numeste :rofl:
e atat de frumos ,iti multumesc :hug:
 

gabrielais

Active Member
ce faini sunt Anna...iar Red Eden e de vis...ce bine ca si al meu are boboc....tu de cati ani il ai? scrie ca este catarator dar sunt curioasa daca si la noi in tara are "capacitatea" asta... :)
sa iti traiasca, sunt superbi!!
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
gabrielais a spus:
ce faini sunt Anna...iar Red Eden e de vis...ce bine ca si al meu are boboc....tu de cati ani il ai? scrie ca este catarator dar sunt curioasa daca si la noi in tara are "capacitatea" asta... :)
sa iti traiasca, sunt superbi!!
eu il am din toamna deci inca nu pot sa ma pronunt ,bobocul are o culoare superba ,doar ca azi plec pt trei zile ,si asa de rau imi pare ca nu-l vad cum se deschide :roll:
se zice ca florile sunt sensibile la ploi ,dar eu l-am luat si asa ca imi place mult :)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Summer song ,no name mini ,Kaiserin Farah

Falstaff,Red Leonardo da Vinci 2x

Westerland ,Red Eden 2x

Double Delight ,Grand gala ,Souv du dr Jamain

Graham Thomas ,No name
 
Sus