Starkl - garden

sorina

Active Member
vreau sa zic ca googalesc pe situl asta de vreo 2 ore
daca ceea ce am scris mai sus este pretul real . sunt multe plante foarte avantajoase si ma bate gandul sa iau mai multe de aici :mrgreen:
 

Floria

Active Member
sorina a spus:
oare la ce se refera cind zic unitati de impachetare 10 buc de ex Crocosima 8.90 iar dedesupt scrie unitati de impachetare 10 buc ???
10 buc x 8,90 sau costa cele 10 buc 8.90 ??
Si eu mi-am pus aceasi intrebare. Am fost tentata sa cred ca reprezinta stocul dar analizand putin oferta mi-am dat seama ca reprezinta numar de bucati la o comanda.
 

Floria

Active Member
Stai putin sa ne intelegem ca este cam greu in scris.
Fiecare furnizor conditioneaza sa cumperi de la el de o anumita suma. In aceasta suma intra mai multe produse sau unul singur, depinde de pret. La fiecare punere in cos alegi 1, 2 ,3, buc. sau cate doresti. Eu am intes ca daca alegi nr.1 de pus in cos, la el ai bucati de impachetare X . Spre exemplu daca are 3 bucati de impachetare la un numar si tu alegi spre exeplu 2 bucati din produsul respectiv, vei primi 6 bucati de impachetare . Daca am inteles gresit astept sa ma lamuriti si pe mine ca la unele produse pe care nu le mai au in stoc la nr. de impachetare scrie zero. Se intelege clar din pagina cu Kiwi.
 

marirogo

Active Member
Ira, ai trimis comanda? Eu am facut comanda la ei de vreo saptamana, si as putea incerca sa adaug la comada, daca imi permit ei.
 

nick1971

Active Member
si mie-mi place gladiola stelata :D
zice unitati impachetare 50 buc, adica la 12.9 lei iti da 50 bulbi? preturile mi se par ok daca la pretul ala iti da atatea plante sau bulbi cate unitati zic
ma mananca si pe mine sa iau ceva :rofl:
 

marirogo

Active Member
Le-am trimis e-mail sa-i intreb daca imi permit sa mai adaug plante la comanda.Astept raspunsul de la ei, si daca este afirmativ le dau lista cu plantele.

Nick, daca te hotarasti si tu sa iei ceva spune-mi si notez si plantele tale. Daca suntem mai multi iesim mai ieftin cu transportul.Ei trimit numai prin curierat plantele.
 

marirogo

Active Member
Am primit raspuns ! Pot adauga plante !
Diseara trimit emailul cu noile plante.
Nick, astept pana diseara, daca te hotarasti si vrei, postezi lista aici.
 

nick1971

Active Member
Marirogo (Violeta, da? sper ca nu te-am botezat), multumesc mult de intentie, dar am facut un topic la grup muntenia si ne adunam acolo de-o comanda ptr ca altfel nu s-ar scuti prea multi bani fiind vorba apoi de transport de la tine catre noi, te rog sa nu te superi :* :hug:
 

victoria

Active Member
nick1971 a spus:
si mie-mi place gladiola stelata :D
zice unitati impachetare 50 buc, adica la 12.9 lei iti da 50 bulbi? preturile mi se par ok daca la pretul ala iti da atatea plante sau bulbi cate unitati zic
ma mananca si pe mine sa iau ceva :rofl:
Nick nu vrei sa imparti gladiolele,ca as vrea si eu cateva :D
 
Sus