Starkl - garden

pork

Member
Hmm, am ochit si eu un acer si o tuia smaragd...dar m-ar ajunge 85 lei cu tot cu transport..nu stiu daca merita sa ma risc...
 
A

Anonymous

Guest
M-am uitat cu atentie la fotografii, unde am avut cu ce am comparat.
Ceva...ceva naste semne de intrebare.
Ma intereseaza foarte tare acerii, pe site ce am vazut , m-a cam dezamagit.
In acest moment pot cumpara Acer Crimson King, in vas de productie, cu talia de 360 cm, pina in 5milioane si jumatate. Transportul gratuit.
Inca ceva, acerii pe care-i intentionez sa-i cumpar, i-am vazut fotografiati. Exact aceea.
Sfatul meu, in cazul arborilor si arbustilor, este ca sa-i vedeti in prealabil fotografiati.
Pe acest site, este o fotografie "generala".
 

pork

Member
sorina_glavan a spus:
eu incerc sa fac comanda dar imi da eroare si nu stiu de ce :?
Mie mi-a dat eroare cand am incercat sa le trimit un mail prin formularul de contact de pe site.

@noidoi+: si pe mine ma intereseaza tot acerii. Dar cei cu talie de 40 cm.
Cat despre fotografiile de pe site, da, sunt luate de pe google.
 
A

Anonymous

Guest
:rofl:...e o mica neintelegere.
Eu cind spuneam de acerii fotografiati, ma refeream la cei de care pomeneam eu. In sensul ca firma respectiva (romaneasca) i-mi trimite prin e-mail fotografiile lor. A fiecaruia in parte. Eu ii spun ce vreau, iar ei ii fotografiaza. Bucata cu bucata.
Daca solicit, se fotografiaza si vinzatorul linga ei. La Oradea stiu ca "fata" are 1.60 m, iar la cealalta firma, baiatul are 1.85 m. Asa nu mai sint dubii. Evident poti solicita si masurarea cu ruleta.
Astfel este exclus ca sa fii pacalit. Se-ntimpla uneori ca si vasul de productie sa fie adugat la H-ul masurat.
Sfatul meu : solicitati totdeauna fotografii.Daca sinteti refuzati, uitati de acea firma.
 
A

Anonymous

Guest
noiDoi+ a spus:
:rofl:...e o mica neintelegere.
Eu cind spuneam de acerii fotografiati, ma refeream la cei de care pomeneam eu. In sensul ca firma respectiva (romaneasca) i-mi trimite prin e-mail fotografiile lor. A fiecaruia in parte. Eu ii spun ce vreau, iar ei ii fotografiaza. Bucata cu bucata.
Daca solicit, se fotografiaza si vinzatorul linga ei. La Oradea stiu ca "fata" are 1.60 m, iar la cealalta firma, baiatul are 1.85 m. Asa nu mai sint dubii. Evident poti solicita si masurarea cu ruleta.
Astfel este exclus ca sa fii pacalit. Se-ntimpla uneori ca si vasul de productie sa fie adugat la H-ul masurat.
Sfatul meu : solicitati totdeauna fotografii. Daca sinteti refuzati, uitati de acea firma.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
pai nu a zis nimeni mai cu experienta cum par preturile la plante , asa doar posta e destul de bine si ieftin
 
A

Anonymous

Guest
...Daca doriti un acer japonez, atunci este mai bine sa renuntati la el...are niste "reactii comportamentale" care-l face (indiferent de unde se cumpara) nepotrivit pentru tara noastra.
 

ssara

Member
De ce e asa de nepotrivit pentru tara noastra? am vazut ca au mai multe persoane si chiar imi doresc si eu unul si vroiam sa comand , dar mai astept pareri deocamdata :)
 

Edelweiss

Active Member
Noi avem cam 20 de artari japonezi in parc. I-a pus primaria si vad ca de 2 ani le merge bine. Urmeaza a 3-a iarna.
 

alfa

Active Member
hmmm, vad ca pe prima pagina, la cadouri e poza cu crini, dar promit 10 lilieci cadou. O fi zburatori :?
 

carmenushka

Active Member
alfa a spus:
hmmm, vad ca pe prima pagina, la cadouri e poza cu crini, dar promit 10 lilieci cadou. O fi zburatori :?
:rofl: :rofl: :rofl: :tavalit: :tavalit: :tavalit: HAi sa facem comanda si apoi sa le facem reclamatie ca nu ne-au trimis liliecii promisi cadou! :tavalit:
 

alfa

Active Member
Mda, doar sa nu fie din aia care se prind in par :rofl: :rofl:

Am ochit cateva plante, care pana acum nu le-am vazut la altii.
 
Sus