Rosii II

anknic

Active Member
bionatul e si ecologic, spre deosebire de cropmax.

(nu stiu de ce am senzatia ca bionatul e extract de urzica :) )
 

claude

Well-Known Member
Moderator
anknic,fa o comparatie cu ceva sa-mi dau seama cat sunt de mari! Ale mele Siberian, semanate in 8 martie sunt cat un ou de gaina liliput :) Avantajul la Siberian e ca leaga rod si la temperaturi mai mici, cu tot frigul care a fost nu au avortat nici o floare :wink: DAr totusi cred ca fructul ar fi crescut mai repde daca era cald, frigul le-a intarziat putin, zic eu :?
 

belisima

Well-Known Member
prekos ale noastre din solar au inceput sa se coaca!marimea lor e medie spre mica,gustul malaiet si nu prea dulce...poate au fost si influentate de mediu,o luna a fost mai mult innorat si ploi,sunt bune,dar le asteptam pe cele de afara :salivat: tot ele sunt mai bune.
 

Floria

Active Member
Foarte frumoase rosiile voastre, ale mele au doar flori, au fost foarte mici cand le-am pus, incat le puneam cate un betisor sa le vad pe unde sunt. Dar ce ma uimeste ca Paul Robertson, are o floare asa de mare de zici ca-i floare de papadie.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
la mine e ok ca si legat , desi primul rand nu a fost super , dar ce ma fac ca deja au 1,5- 1,7 m inaltime si e abia inceput de vara :? :eek:

anul trecut inaltimea asta o avea in august parca :?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
sa facem o lista cu ce avem la schimb si mai ales sa eliminam pe exemplarele fara rezultate

eventual ceva mai putin "crapacioase" la seceta :fluierat:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu am primele semne de mana, la cateva dintre rosii :eek:f: Tocmai le-am jumulit primul etaj de frunze :(
 

diana999

Active Member
claude a spus:
Eu am primele semne de mana, la cateva dintre rosii :eek:f: Tocmai le-am jumulit primul etaj de frunze :(
Claude, daca nu cer prea mult, ai putea sa faci cateva poze? Eu anul asta nu am stropit cu nimic rosiile si mi-e teama sa nu apara vreo boala. Sunt in cautare de solutii bio dar sunt cam scumpe. :roll:
 
Sus