Planteo - bulbi de flori Olanda

anette_b

Member
buna ziua !
voi dori si eu in jur de 12 noiembrie niste bulbi de Sylvestris florentine odorate. oare merg si la clima de bucuresti in plin soare ? dupa nume pare sa le placa in padure...si niste lalele roz franjurate si eventual si duble.
 

adrianam

Well-Known Member
Am plasat si eu o comanda pe site.
In cazul in care mai aveti o oferta de 50 de bulbi de lalele, as fi interesata!
 
anette_b a spus:
buna ziua !
voi dori si eu in jur de 12 noiembrie niste bulbi de Sylvestris florentine odorate. oare merg si la clima de bucuresti in plin soare ? dupa nume pare sa le placa in padure...si niste lalele roz franjurate si eventual si duble.
Buna seara, daca doriti va rog sa comandati cat mai repede pt ca se epuizeaza si e posibil sa nu mai gasiti. De exemplu lalele franjurate roz de care spuneati s-au dat.(Fringed Family)
Laleaua Sylvestris florentine odorate poate fi plantata si in Bucuresti, chiar in plin soare.
Va multumim pentru interesul manifestat!
 

anette_b

Member
doresc si eu 20 bulbi lalele sylvestris (florentine odorate). sa imi dati , va rog , contul in care trebuie depusi banii.
multumesc !
 
anette_b a spus:
doresc si eu 20 bulbi lalele sylvestris (florentine odorate). sa imi dati , va rog , contul in care trebuie depusi banii.
multumesc !
Of, va spusesem mai sus (pe 7 nov)sa comandati pt ca se epuizeaza f. repede. In acel moment erau disponibili 4 bulbi., acum nu mai sunt, s-au dat. Imi pare foarte rau, dar nu am ce sa fac. Daca comandati atunci va ofeream cu mare placere cei 4 bulbi.
 
adrianam a spus:
Mie cand imi trimiteti pachetul?
Buna seara doamna Adriana, coletul dvs a fost expediat marti. Ar fi trebuit sa-l primiti astazi. Verificati maine. Trebuie sa fii ajuns. V-am trimis pe e-mail si factura cu bulbii expediati. Va multumim!
 
Pachet 55 bulbi narcise, pret 54,99 lei ilustrate in poza de la stanga la dreapta, incepand de sus. Dutch Master apare in poze de 2 ori, 1 data in stanga jos si in dreapta mijloc.

Link produs:http://www.planteo.ro/bulbi-narcise/pachet-55-bulbi-narcise

- 6 Cassata circumferinta 14/16 cm;
- 7 cyclamineus Jack Snipe, circumferinta bulbi 12+;
- 2 cyclamineus Jetfire, circumf 12+ ;
- 7 Dutch Master - cei mai mari bulbi de narcise pe care i-am vazut vreodata - circumferinta 18 cm sau chiar 20+ cm.
- 8 Elka, CIRCUMF 8+;
- 9 Goldflake, circumf. 14/16;
- 12 Ice King, circumf. 16/18 cm;
- 2 jonquilla Hillstar, circumf.12/14;
- 2 Rip van Winkle, circumf 10+.

Link produs:http://www.planteo.ro/bulbi-narcise/pachet-55-bulbi-narcise
 
Pachetul contine 30 bulbi lalele la pretul de doar 26 lei . Toti bulbii au circumferinta 12+, in afara de lalele botanice Wilsoniana, care au circumf.6+ (bulbi maturi, floriferi).

- 12 Yellow wave (cu frunze variegate);
-10 Sweetheart - galbene cu varful petalelor albe;
- 3 Helmar - galben cu rosu;
- 2 Rococo - lalea papagal,rosie cu tente de verde si portocaliu ;
- 3 Wilsoniana - lalea pitica dar cu flori mari si frunze franjurate (deosebita).

Momentan pachetul se afla doar pe acest forum, nu si in magazinul online. Voi aveti prioritate! Daca nu se va da pana maine, va fi afisat si pe site.
 
Sus