Planteo - bulbi de flori Olanda

Crin specie lancifolium flore pleno, circumferinta bulb 16/18 cm, inaltime planta 120-130 cm, perioada inflorire iulie august, pret 10.99 lei/buc
 

carla

Active Member
Pe mine m-ar interesa irisi sibirica daca puteti aduce ... in special Dance Ballerina Dance pe care l-am pierdut anul trecut
 
carla a spus:
Pe mine m-ar interesa irisi sibirica daca puteti aduce ... in special Dance Ballerina Dance pe care l-am pierdut anul trecut
In afara de acesta, care v-ar mai interesa? As mai putea comanda niste plante in Olanda, daca o sa comand o sa va aduc si iris sibirica.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Iris Spuria... dar ala probabil in toamna.

tudose_al3xandru a spus:
carla a spus:
Pe mine m-ar interesa irisi sibirica daca puteti aduce ... in special Dance Ballerina Dance pe care l-am pierdut anul trecut
In afara de acesta, care v-ar mai interesa? As mai putea comanda niste plante in Olanda, daca o sa comand o sa va aduc si iris sibirica.
 

nick1971

Active Member
Alexandru, la capitolul narcise toate au inflorit exact cum trebuia, la Jonquilla aveam dubii, dar ieri le-am vazut inflorite :D pe langa ce trebuia au mai fost si amestecuri, dar bineinteles ca nu m-am suparat, mi-am imbogatit colectia considerabil :hug:
acum asteptam lalelele... ce a inflorit pana acum sunt ok
 
Sus