Plant-shop.ro 2012

kerkyra

Well-Known Member
Da, asa m-am mai gandit si eu, ca ar fi din seminte si culoarea e cum se nimereste. Dar insist: exprimarea lasa loc de interpretari...
 

gabrielais

Active Member
miki70 a spus:
In februarie cand am primit plantele eu , Adrianam si Kerkyra nu au fost f mici. Cred ca depinde si de tipul de planta, noi nu am avut anuale ci numai perene.
Gabriela pune granule pt melci pe langa plante.
multumesc Miki! o sa pun ca deja mi-au mancat cele 2 physostegia rosea si au atacat o nepeta.. :) :x
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Eu inteleg acelasi lucru cu Corina: muscata face flori in mai multe culori. Si asta pentru ca inclusiv denumirea ei o spune: "Cabaret F2 mix".
In orice caz e interesant, dar daca vrei sa fi sigura ca ai muscata in mai multe culori, cel mai simplu e sa plantezi 3-4 muscate diferite in acelasi ghiveci :)
 

miki70

Active Member
Caramell a spus:
Eu inteleg acelasi lucru cu Corina: muscata face flori in mai multe culori. Si asta pentru ca inclusiv denumirea ei o spune: "Cabaret F2 mix".
In orice caz e interesant, dar daca vrei sa fi sigura ca ai muscata in mai multe culori, cel mai simplu e sa plantezi 3-4 muscate diferite in acelasi ghiveci :)
:rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
gradinar1 a spus:
Sunt fooooarte dezamagita de lavanda pe care am primit-o de la Plant Shop in comanda comuna facuta de George...si-am mai si comandat 20 buc. Am primit 10 ghivece care au plantute de 5 cm inaltime, asta ca sa fiu generoasa. Celelalte 10 sunt mai ok, sa zicem ca au 10-12 cm dar primele...un cosmar. Zici ca le-am pus eu din seminte acum 2 luni!
Daca faceam eu comanda i-as fi returnat-o lui levikking ca e realmente bataie de joc! :x :x :x dar nu mai vreau sa-i dau bataie de cap lui George. Nick poate sa confirme ca ea a vazut plantele, sunt nste glume, nu plante! O sa pun maine si poze...dar sincer, pentru mine e a doua oara cand Plant Shop e o dezamagire enorma :( :(
si poze cu preaminuntata lavanda, ca poate sunt eu carcotasa....
 

geodezia

Well-Known Member
si ale mele tot asa mici au fost ..le-am pus in gradina si vad ca le merge f bine ..mai tine-le o saptamina vezi cum le merge daca le merge bine pune-le in gradina daca nu da-i omului telefon zii ce si cum si iti va trimite altele fara problema sunt sigura .. e f cumsecade
 

miki70

Active Member
Madalina ale mele au fost mai mari . Cred ca s-au epuizat cele maricele si acum vinde din cele mici. :(
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nu mai imi bat capul, daca am noroc rezista, daca nu, nu. Doar ca frumos ar fi fost sa fi trimis un mesaj si sa spuna: frate, nu mai am plante mari. Mi-au mai ramas de-astea mititele - le vrei sau nu??
O fi si dupa sufletul omului :rofl: :rofl:
 

gabrielais

Active Member
Madalina, ale mele comandate anul trecut au fost infinit mai mici decat ale tale; stai linistita ca vor creste frumos si fara probleme... :D
 

kerkyra

Well-Known Member
Caramell a spus:
In orice caz e interesant, dar daca vrei sa fi sigura ca ai muscata in mai multe culori, cel mai simplu e sa plantezi 3-4 muscate diferite in acelasi ghiveci :)
Cam asa e, drept urmare azi mi-am amenajat o jardiniera cu 3 muscate si o panseluta. Am scris si un mesaj, sa vad daca imi raspunde, ca ma roade totusi curiozitatea :)
 

kerkyra

Well-Known Member
Doina, ieri nu scria asa ceva. Le-am trimis un mesaj si ma gandesc ca au adaugat aceasta clarificare dupa aceea. Prezentarea se oprea dupa prima fraza. Acum e clar :D
 

presco

Active Member
gradinar1 a spus:
Nu mai imi bat capul, daca am noroc rezista, daca nu, nu. Doar ca frumos ar fi fost sa fi trimis un mesaj si sa spuna: frate, nu mai am plante mari. Mi-au mai ramas de-astea mititele - le vrei sau nu??
O fi si dupa sufletul omului :rofl: :rofl:
Nu te necaji caci cresc foarte repede! Eu am pus din seminte si mi-au inflorit in acelasi an. Asa e cand cumperi pe nevazute....
 

kerkyra

Well-Known Member
Trebuie sa mentionez ca in urma mesajului trimis ieri catre firma, in legatura cu muscatele, am primit azi raspuns prin care imi spuneau ca au modificat descrierea de pe site (probabil ce a vazut Doina) si imi ofera si un bonus din aceste plante la o viitoare comanda :D
 

taia

Active Member
Domnule Levvi,
Am incercat sa suplimentez comenzile facute anterior,dar nu reusesc sa finalizez comanda ( nu merge bine site-ul ),asa ca o sa trec aici ce mai doresc.
LEUCANTHEMUM MAXIMUM SILVER - 1 BUC
PHLOX DOUGLASII ADMIRAL WHITE - -3 BUC
PHLOX DOUGLASII ADMIRAL RED - 3 BUC.
PHLOX SUBULATA ATROPURPUREA - 1 BUC
PHLOX AMOENA VARIEGATA - 3 BUC
Va rog sa le trimiteti impreuna cu plantele din celelalte doua comenzi.
Multumesc !
 
Sus