Plant-shop.ro 2012

geodezia

Well-Known Member
pai daca vorbesti cu d-l Levy si a doua zi ti le trimite ..eu am tot aminat ca se dusese vorba pe la servici si se mai gasea cite unu d-na stai ca as vrea si eu ceva .pe urma ca mai aduce un coleg si am tot aminat ..dar cind am zis sa mi-l trimita a doua zi a si venit fancurierul cu coletul la poarta
 

miki70

Active Member
Cum le spune la panselutele acelea cu flori mici si rezistente la frig? Oare le are pe stoc?
 

roxanasoare

Member
Am comandat si eu de la plant-shop.ro. Toate plantutele aratau bine si am fost foarte multumita. Insa doua ierbusoare au murit. Le-am pus in pamant si s-au uscat iremediabil. :nu-mi_place:
Credeti ca se pot inlocui cumva?
 

Roxana Peled

Active Member
Miki, te referi la toporasi? Toporasi avea la un moment dat pe stoc dar cred ca sunt mai ieftini in padure :)

Roxana, nu stiu ce sa zic. Daca la tine au ajuns in buna stare faptul ca au murit dupa aceea s-ar putea sa aiba legatura cu solul sau cu conditiile din gradina. Chiar si inlocuite s-ar putea sa nu reziste nici a doua oara.
 

miki70

Active Member
Panselute nu toporasi. Era reclama in toamna la niste panselute cu flori mici (albastru cu alb) si spunea ca sunt rezistente iarna si fac flori dc e mai blanda si cu zile insorite. Mi-as lua pt 2 jardiniere :)
 

miki70

Active Member
Geo multumesc. Vad ca perioada de plantare e toamna dar cred ca e ok si acum dc le tin la umbra.
Sa vad cu cine ma asociez pt ca e prea scump transportul pt 6 bucati.
 

Roxana Peled

Active Member
Caramell a spus:
Miki are gradina plina de toporasi. Nu cred ca se referea la ei :D
Asa este, parca tocmai spunea ... ce sa faci, Tanti Roza cu scleroza :oops:

Mi-am luat si eu una din panselutele astea cu flori mici dar culmea e ca nu mi-am dat seama la momentul respectiv din descriere ca ar fi perene :gandit:
Sunt foarte curioasa daca chiar o sa treaca iarna ...
 

carla

Active Member
Pe Rebecca asta am luat-o si eu anul trecut, a rezistat bine peste iarna si tocmai incepe sa infloreasca
Are floarea ceva mai mare ca la toporasi dar mai mica decat la panselute, cam pe la mijloc. Am luat si Etain dar n-am remarcat daca a trecut peste iarna, trebuie sa verific maine :gandit:
 

geodezia

Well-Known Member
Miki vorbeste cu d-l Levy la telefon spueni ce si cum si iti va trimite sigur cu posta mai ieftin ..este un domn de toata isprava si te asigur ca este foarte simtitor la nevoile noastre floricole .. dar asculta-ma vorbeste cu dinsul la telefon si sigur va gasii o forma de trimitere la tine care sa fie mai ieftina ..
 
Sus