Plant-shop.ro 2012

laural

Well-Known Member
Sigur se poate, doar sa ii precizezi in comanda, sau sa vorbesti cu Dl. Levi la telefon, ca sa nu trimita el ;-)
 

Roxana Peled

Active Member
Nici eu nu am avut parte de rosu, am doua galbene si una care are o tufa un pic diferita dar foarte, foarte frumoasa (tufa - arata ca o planta montana) si care nu a inflorit pana acum deci nu stiu ce culoare au florile.
 

gabrielais

Active Member
carla a spus:
Eu am luat anul trecut achillea Cherry Queen si mi-a inflorit anul asra in doua culori, roz si rosu :) Cred ca am primit doua plante in acelasi ghiveci, ca nu prea cred sa fie una singura cu variatie asa de mare de culoare
http://macarina.sunphoto.ro/Vara_2013/90308007
eu am achilea cu floare mov cultivata de mine din seminte si tot asa face florile, in 2 culori, numai cand este foarte cald...unele sunt roz, altele mov :D
 

bradut

Well-Known Member
Asta este al 3-lea an cand fac comanda la plant-shop, si ca de fiecare data, sunt mai mult decat incantata de plante. Calitate, diversitate, pret decent! :clap:

 

Anysa

Member
bradut a spus:
Asta este al 3-lea an cand fac comanda la plant-shop, si ca de fiecare data, sunt mai mult decat incantata de plante. Calitate, diversitate, pret decent! :clap:

Poti sa-mi dai si mie linkul shopului de unde ai cumparat,desigur, daca se poate.
 

bradut

Well-Known Member
Da, Roxana, intr-adevar sunt superbe! Intotdeauna am o bucurie mare cand le primesc. :dans: Am primit cadou si un ghiveci cu fragute, iar cateva fructe erau coapte. Le-am dat gata imediat. Erau atat de dulci si de bune!

Anysa, adresa este http://www.plant-shop.ro
 

bradut

Well-Known Member
Anysa, vreau sa-ti spun ca plantele sunt ghivece micute, dar in anul imediat urmator ai sa vezi cat de mult recupereaza. De exemplu, cele cumparate de mine in august, anul trecut, au inflorit excelent in aceasta vara. Eu sunt extrem de multumita. Si oferta este atat de variata, incat chiar ai de unde alege. Multe plante de acolo acopera foarte bine toata perioada fierbinte a verii.
 

Anysa

Member
Multumesc mult pt raspuns, acum am intrat pe site dar nu inteleg ceva, toate plantele de acolo sunt in ghivece sau sunt si seminte?
 

Anysa

Member
Vreau sa-mi cumpar urmatoarele:

-Hypericum calycinum
-Helianthemum nummularium 'The Bride'
-Lavandula angustifolia "Lavance Purple"

Ce parere aveti? Sunt ok?
 
Sus