Passiflora - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator

iat-o in toata splendoarea :D
Nu e asa ca e frumoasa?
Multumim Doina pentru efortul depus!

Kat :!: .......ai la mine un lastar :D
 

oana_oana

Member
Wow Gabiuta ce frumusete de passi. Sa o stapanesti sanatoasa si sa fie harnicuta. Ce scrie pe eticheta? Sunt curioasa daca este acelasi lucru cu passi din Hornbach-ul de langa mine(unde nu vor sa bage reduceri) :cry:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Oanaaaaaaaa..........este aurantia.Acolo sunt si ale lui Mymo,Lili si Iudit........fiecare are parte de asa frumusete.
Oana daca vrei iti dau un lastar.
 

fixpix

Active Member
frumusica gabiutzo... si io eram gata gata sa iti cer un lastar... dar am deja 4 feluri de passi. pana mu le vad pe toate inflorite... nici sa nu mai aud de alta!
:rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Fixuletule cind te hotarasti dai o strigare :D ca inca mai aud :rofl: dar ma fac ca nu atunci cind e cazul :evil:
 

oana_oana

Member
Mersi Gabiuta de lastar. :oops: La passi din Hornbach-ul de langa mine scrie passiflora victoria lila/rood si passiflora victoria ?/oranj. Nu scrie cum la cheama(adica nu scrie aurantia). Cred ca aia cu oranj este aurantia.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Oana pe eticheta acestei passi scrie aurantia clar!!!
Ce politica or avea aceste magazine???Ce ciudatenie :eek:
 

Mali_

Member
Gabiuta, cum iernezi tu passi? Eu am cumparat anul acesta trei passi caerulea de la un magazin din oras. Doamna le obtinuse singura si mi-a spus ca au iernat intr-o sera neincalzita si ca probabil vor rezista peste iarna in gradina cu protectie. Am cumparat de la fdana si o passi victoria, care nu a inflorit inca. As dori sa incerc si alte varietati de passiflora, dar mi-e teama cu iernatul.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Intr-o camera racoroasa.Iarna nu prea le ud (foarte rar) si multa racoare.Afara nu am incercat nici cu nici fara protectie.Parca Albela facuse un experiment din asta.Dar repausul hibernal este necesar.Nu iti fie teama ca nu sunt greu de intretinut :D
 

Mali_

Member
Problema este ca nu am nicio camera mai racoroasa. Noi incalzim toata casa (care nu este prea mare) deoarece copilul nostru forfoteste prin ea. Oricum singura camera in care nu se doarme este camera cu computerul unde nu este suficienta lumina. Beci nu am si de asta sunt foarte ingrijorata pentru iarna care vine.
 

Tina

Active Member
Nu-s greu de intretinut, dar mor cind nu te astepti si fara vreun motiv evident.. :twisted: :twisted:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus