Oxalis

MONIS

Member
Gabiuta a spus:
Asta este cel cumparat de mine.Da,florile sunt mai colorate pe margine iar frunzele sunt chiar stralucitoare.
Multumesc Manu :hug:
gabiuta e superb....poate face pui mici...pe caree tu nu ii mai poti hrani...si ii donezi :wink:
 

daisy111

Active Member
Manu daca te-as ruga sa mai cumperi un bulb in plus si pt mine,se poate? :oops: :rugaciune: ....nu am de loc oxalis,si imi doresc mult. :D Astept o comanda de cateva luni si se pare ca se tot lasa asteptata :(
 

zaher

Member
Gabiuta a spus:
De la decoflora cu 13,50.
Mii de multumiri pentru informatie.
Am fost azi la Decoflora, cu tinta precisa - Oxalis adenophylla si am mai luat inca unul - cred ca era Triangularis "Fanny" frunze verzi cu flori albe. Cel din urma cam "ciufulit" dar se repara.
 

karmenutza

Member
Foarte frumosi! Sa va traiasca si sa se inmulteasca!
Cand am luat eu bulbii, doar Iron Cross aveau, ca as mai fi luat si alt model. Trebuie oricum sa fiu multumita ca am luat ultimul pachet, nu? :)
 
D

dyayzh

Guest
De Adenophylla am avut si eu bulbisor, dar nu a iesit nimic...nimic :cry:
Si tare e dragalas :D
 

zaher

Member
vivi23ro a spus:
adenophyla mi as fi luat si eu daca aveam de unde.... :D
Sper sa nu vand pielea ursului din padure, dar daca nu gasesti pana cand reusesc sa il inmultesc, iti trimit eu. Momentan abia il instalez acasa.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
dyayzh a spus:
De Adenophylla am avut si eu bulbisor, dar nu a iesit nimic...nimic :cry:
Si tare e dragalas :D
Am avut si eu si Iudit si inca citiva.Si la nimeni nu a iesit nimic :cry: De aceea am si luat un ghiveci cu planta gata crescuta :)
Dya vrei?
 
Sus