Lupin

michaela

Active Member
Daaa..... mymo.... e o nebunie lupinul rosu :eek: si ce mi-a placut si mai mult.... cand am deschis si-am vazut in fundal rhodo.... e o nebunie in gradina ta!!! :D :D :visator:
 

mymo

Active Member
Multumesc :D
O sa adun cate seminte pot,e pacat sa nu fie la mai multa lume in gradina....prea e frumos 8)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mymo, intr-adevar, ala rosu e nebunia de pe lume! :eek:
Eu am doar alb, si cred ca in combinatie cu rosu ar arata teribil! :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Daaaaaaaaaaaaaaa................chiar asa.Sa stii ca si la mine la fel ar merge rosu cu alb. :mrgreen: Numai ca eu am numai roz...........restul s-a dus :(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Gabiuta a spus:
Daaaaaaaaaaaaaaa................chiar asa.Sa stii ca si la mine la fel ar merge rosu cu alb. :mrgreen: Numai ca eu am numai roz...........restul s-a dus :(
Lasa, Gabi, ca-ti trimit eu seminte de alb, am priceput mesajul subtil! :)
 

aleynad

Active Member
Moderator
incepe sa infloreasca si tufa mea de lupin :)



mai am iesiti niste pui din semintele de la Fixpix, dar pana cresc......
 

michaela

Active Member
Anul asta zau ca m-am topit admirand lupinii!!!.........Superbi!! Felicitari tuturor pentru frumoasele plante :D :D :marfa: :clap: :clap:
 

aleynad

Active Member
Moderator
Eu daca stau oarecum in apropierea muntelui, iar casa o avem pe malul raului, la mine toate sunt in urma cu infloritul, fiind zona mai racoroasa :(
am vazut si eu in oras, in Rm.Valcea, trandafirii infloriti, lupini si alte flori de gradina :(
la mine de abia acum incep sa-si deschida trandafirii bobocii, iar toate florile de gradina care infloreau de obicei din luna Mai, abia de saptamana viitoare cred ca vor incepe sa infloreasca :(
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Da,dar cind la altii se trec florile la tine sunt in plina desfasurre,nu???Avantaj tu :rofl:
 

aleynad

Active Member
Moderator
pai nu sunt chiar ultima :rofl: fetele din Brasov sau Fagaras sunt cele mai in avantaj din punctul asta de vedere :)
 

Blitz

Active Member
Felicitari pentru lupini! Ai mei inca sunt micuti, micuti- oare de ce? Nici urma de floare! :cry: :cry: :cry:
 

aleynad

Active Member
Moderator
Sigrid, in primul an nu infloresc, in al doilea an infloresc putin, dar in al treilea an sunt o splendoare :D
 
Sus