Lupin

victoria222

Active Member
Multumesc. I-am pus dar de maine n-o sa-i pot pune pentru ca plec de acasa. Daca ii pun un pet transparent taiat si il las asa pana ma intorc, adica vineri, are ceva?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
N-are nimi, doar sa faci 2-3 gaurele in pet, doar cat sa intre putintel aer...
 

mirela06

Active Member
Poate si asa , poate si ceva pamint si frunze ramase printr-un colt din gradina.
Tine mult mai cald caci produce un fel de fermentatie si incalzeste locul. :)
 

Floria

Active Member
Azi am sosit la gradina si m-au socat Lupinii mei ce frumos au inflorit si inca au multi boboci
 

victoria222

Active Member
Wow, Floria, ce lupini frumosi!!!!! dar m-am uitat in tot albumul si e ca-n poaradis la tine in gradina. Felicitari! :D
 

victoria222

Active Member
Au inflorit si lupinii mei dar mult mai timid decat ai tai, Floria :D

Desi femeia care mi-a vandut radacinile m-a pacalit, spunandu-mi ca unul va fi alb si unul rosu, iar lupinii s-au dovedit a fi ambii roz, eu sunt foarte fericita ca ii am. Ma intreb doar de ce au florile asa de micute. O fi soiul pitic, sau se acomodeaza mai greu fiind plantati in primavara asta? ( radacinile cumparate erau destul de consistente)
 

mymo

Active Member
Eu i-am mai aratat,dar ii pun si aici ca prea mandra sunt din ce a iesit anul trecut din seminte :D
 

mymo

Active Member
M-am bucurat la maxim cand l-am vazut :dans: nu mai vazusem pana acum...daca apare si unul alb,ma declar multumita :D
 

Floria

Active Member
Si eu voi aduna semintele pe culori anul acesta, anul trecut le-am amestecat si nu a fost bine deloc. :(
 
Sus