Lupin

alfa

Active Member
E superb rosu, am mai zis, dar nici ceilalti nu sunt de lepadat! Imi plac la nebunie toti!
 

elipopa

Active Member
Calin, superbe !!!
eu tufele mari de anul trecut le-am mutat in toamna ca-mi ocupasera prea mult spatiu si acum sunt mai intarziate, saptamana viitoare cred ca le gasesc si eu inflorite la maxim!
 

fixpix

Active Member
Hmmm... si astea ale mele sunt unele uriase... ar trebui mutate ca imi acopera complet niste pui mici de crini si un hibiscus.
:(
 

michaela

Active Member
Floria a spus:
michaela a spus:
eu chiar nu ma pot bucura de planta asta :( melcii nimicesc tot din ea, pana la radacina :( :cry:
Michaela scria cineva aici in forum ca daca pui nisip in jurul plantei, melcii nu o ataca ca nu le place nisipul. Incearca si tu !
Merci Flori! In soare sunt dar am multa vegetatie in gradina.... merg si ei nah! papa ce le place mai mult! :x
Mi-am cumparat si eu din Baumax ghiveci cu 3 varietati de rosu... dar am presarat Optimol de jur imprejur.... am gasit deja decedati la greu :evil:
dar trebuie mereu sa-mi supraveghez copilul...il tenteaza bobitele albastre :roll:

------------------------------
Calin..... felicitari!! Un deliciu sa tot privesc lupinii tai, superbi!!! :clap:
 

lelia

Well-Known Member
Sunt minunati !!! nu stiu daca sunt rude su sulfina (nu cu sulfina barbu )stiti voi care :rofl: ,parfumul insa e identic... si imi place de mor :visator:

Eli ,cel alb are si portocaliu sau mise pare ?e foarte frumos !

Caline ,tie-ti lipsesc trei culori ,ca tabloul sa fie perfect :rosu de la Mymo,alb de la Eli si galben ....de la cine o avea ....

Mymo ,strange toate semintele .........si eu vreau :oops:

Am si eu ,nu sunt asa frumosi ca ai vostri dar mie imi sunt dragi :

 

elipopa

Active Member
da lelia, cel alb are un pic de portocaliu foarte deschis, anul trecut a fost alb simplu, dar a stat langa cel colorat si s-au polenizat! si eu va pot strange seminte si la toamna voi avea o multime de pui disponibili, dar sigur va spun ca din seminte pot iesi orice alta culoare, daca mai sunt lupini in gradina se polenizeaza intre ei si puii ies alte culori!!
Eu in gradina de la bloc am avut initial numai albi si m-am trezit cu pui roz si mov, in gradinile vecine sunt lupini de alte culori!
 

nick1971

Active Member
hmmm, eu anul trecut aveam mov si roz si acum se pare ca vor fi toti mov :|
anul trecut si anul asta
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mai ai rabdare Nicoleta.Ar trebui cel putin 3 flori pe fir sa fie...........La mine de ex.numai la o tufa am flori.Asa ca astept.......... :)
Imi place mult floarea asta si sper sa fac rost curind de galben :)
 
Sus