Lupin

Dea

Active Member
numai frumuseti aveti cu totii! :visator: absolut minunati si ce diversitate de culori!! :D

ai mei, deocamdata doar roz si mov, insa, mai astept surpize ( poate spre toamna ) de la cei mici, iesiti din semintele plantate in aceasta primavara.
 

Dea

Active Member
nick1971 a spus:
din semintele plantate in primavara asta, la anu' vezi flori
anul trecut, din semintele puse in primavara, unul a facut flori in toamna, asa ca, este foarte posibil ca si astia sa infloreasca in toamna!
 

fixpix

Active Member
frumosi, frumosi...
asa-i lelia... lipsesc ceva "acuarele" din tabloul meu.
Dar alb vad ca ai si tu. SAU NU E ALB?
:rofl:
asa ca... seminte ai avea... si tu!
 

lelia

Well-Known Member
Geo,Dea ,frumoase ,,moate" !

Da Caline ,e alb .Daca duce sarcina la bun sfarsit ,voi strange toate semintele . Am vazut azi intr-o gradina unul galben ,cred ca avea 7 flori ,era o splendoare .......
 

claude

Well-Known Member
Moderator
eu aveam 2 tufe si amandoua au decedat peste iarna...dar azi, smulgand buruieni, am dat peste o mica plantuta rasarita sub o potentilla fruticosa :eek: Asa ca maine o mut...poate la anul vad flori . La mine nu prea le-a placut :(
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Lelia daca fac rost de galben asa cum mi s-a promis poate facem schimb de seminte.Tu alb ,eu galben.......... :)
 

anette_b

Member
este peren , nu ?! am si eu 8 exemplare plantate acum 2 saptamani , (rasaduri cumparate). le merge bine si scot boboci. la anul se vor indesi ? acum sunt mititei .
 
Sus