Lupin

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
"Plant-Shop" daca nu ai aflat deja de la altii :) are rasaduri sanatoase,marisoare si culori deosebite.

Lelia,am galben si grena.Fara sa promit sper sa faca seminte sa iti trimit.
 

carmenushka

Active Member
Vreti rasaduri de lupin? am gramada! Am pus un plic de seminte de mimulus, si eu mandra nevoie mare de cate plantute au iesit le-am pus in jardiniere pana cand m-a traznit asa un gand ca frunzele nu seamana cu cele de mimulus! Si incepi si cauta la intamplare pe google dupa flori de gradina cu frunza palmata si ce sa vezi! lupin! am la rasaduri sa umplu un camp!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Daca ai de dat, Carmen, eu as fi interesata :D
Spune-mi ce ti-ai dori la schimb.
 

kerkyra

Well-Known Member
Carmenushka, ar mai fi si pentru mine cateva rasaduri? :D
Am pus si eu un plic de mimulus... dar nimic, nici macar lupin :rofl:
 

carmenushka

Active Member
Sunt pentru fiecare! v-am zis ca umplu lejer un camp! :D Numai ca nu stiu ce culori vor fi, eu sper sa fie multe culori amestecate dar n-am de unde sa stiu :D Lasati-mi adresele pe pm si eu va trimit dar de luni ca doar in week-end ajung la gradina
 

carmenushka

Active Member
Fetele, sa nu bombaniti! :oops: prea rau... am dat azi o fuga pana la gradina si am constatat ca cea mai mare dintre tufe are niste boboci... care nu seamana a lupin. Am mai cautat acum pe net si am gasit: n-am lupin am Cleome, o multime, daca mai vreti spuneti, daca nu imi cer scuze ca v-am facut sperante desarte :oops: [/img]
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Nu-i nici o suparare Carmen! :hug:
Eu nu vreau cleome, insa daca tie iti place ceva de la mine, oferta mea ramane valabila :D.
 

nick1971

Active Member
:rofl: am vazut boboci la una dintre ele :)
oricand vii la prietenii tai din Ploiesti, da si tu un telefon :wink:
 

carmenushka

Active Member
Caramell a spus:
Nu-i nici o suparare Carmen! :hug:
Eu nu vreau cleome, insa daca tie iti place ceva de la mine, oferta mea ramane valabila :D.
Caramell, imi pare rau, uite-asa nu ne mai intalnim :( ...mi-ar placea insa niste seminte de achilegia de la tine...
Zau acum ma faceti sa caut seminte de lupin si sa tot fac rasaduri :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
:rofl: Stai linistita, nu te mai stresa cu lupinul. Rasare foarte usor din seminte, doar ca eu anul acesta nu am prea avut timp sa ma ocup de rasaduri...
Vorbim pe PM sa imi spui ce soiuri ti-au placut la aquilegia si cand ai timp sa ne vedem. :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Va explicati transformarea culorii?Din rosu la a doua inflorire este alb:
daca stiti va rog sa imi explicati si mie.
 
Sus