Lonicera

iudit

Well-Known Member
Moderator
Singura mea lonicera dar nici nu are nevoie de surori pt. ca e harnica tare:
 

adrianam

Well-Known Member
Da, si eu am comandat in urma cu vre-o 4 ani, tot felul de lonicere de la Eutopia!
Acum am ajuns la concluzia ca tot cea clasica este cea mai frumoasa, si singura parfumata!
 

v.cristina

Active Member
adrianam a spus:
Da, si eu am comandat in urma cu vre-o 4 ani, tot felul de lonicere de la Eutopia!
Acum am ajuns la concluzia ca tot cea clasica este cea mai frumoasa, si singura parfumata!
perfect de acord cu tine , cea alba este minunata si ce parfumata!
 

gabrielais

Active Member
fetelor....ce frumuseti aveti... :eek: ; parfumate sau nu, la asa colorit eu zic ca merita si ele locul lor in gradina; cea clasica parfumata are atuurile ei, dar eu nici la celelalte n-as renunta usor.. :wink:
 

sorina

Active Member
Imi place tare muuuuuuuuult tellmaniana ta bradut :wink: de unde o ai ? si iata si la mine ceva.... ceva ....
 

popescu gp

Well-Known Member
plante ierboase de gradina

Pacat ca doar doua lonicere au parfum ( din ce am eu) clasica cel mai mult si alta rosie care are un parfum local discret,dar sunt frumoase ca aspect desi fac foarte usor paianjeni si trebuiesc mereu fasonate ca sa nu o ia razna.
 

mirceaspc

Active Member
Moderator
Am cumparat o lonicera (era la reduceri si mi s-a lipit de mana) micuta la ghiveci. Are frunze si mugurasi. Cum este mai bine sa procedez ? O tin in casa - la cald sau la mai frig (si cum trebuie sa o ud) ? Sau cand prind o feresatra o plantez in gradina ? Sau la primavara ?
 

lelia

Well-Known Member
Pentru mai multa siguranta ,cred ca undeva la racoare si lumina ,apa doar cand e nevoie ,spre a o face sa intre in repaus .
 
Sus