Lonicera

mirceaspc

Active Member
Moderator
Multumesc ! Cred ca o sa o exilez ca sa intre in repaus si la primavara daca mai traieste o plantez in gradina.
 

andreea

New Member
Buna. am 3 butasi de lonicera pusi in apa din februarie, sunt verzi dar nici urma de radacini. sa mai sper...???
 

elianna

Well-Known Member
Foarte frumoasa si harnicuta. Sa inteleg ca fragrantissima este copacel sau asa ai format-o?
 

elianna

Well-Known Member
Adica e ca si lonicera japonica doar a a fost coafat mai special :) Asa mi-a dat impresia in poza.
 

gabrielais

Active Member
da, incerc sa o fac copacel; am de jumulit la greu :rofl: ca tot dau lastari :) e foarte parfumata..se simte parfumul cand trec prin zona unde e plantata :D
 

miki70

Active Member
Gabriela cand mai poti taia te rog pune-mi si mie unul la inradacina. Iti dau la schimb ce-ti doresti de la mine.
 

gabrielais

Active Member
miki70 a spus:
Gabriela cand mai poti taia te rog pune-mi si mie unul la inradacina. Iti dau la schimb ce-ti doresti de la mine.
Miki, dupa inflorire eu il tund..iti trimit atunci butasi si ii poti pune in gradina..am avut mai multi dar i-am tot mutat si au murit..unul a mai ramas; te anunt cand e momentul de tuns ;-)

bebe Iris a spus:
:D vreau daca ai :hug:
;-) vezi ce-ti doreste inimioara la schimb
Bebita, daca mai ai primula galbena mi-a placut la tine, acum ca e de sezon :) , daca nu, nimic :hug: ; ma duc in gradina sa identific butasul si iti fac colet; sa imi lasi adresa te rog pe pm
 

miki70

Active Member
Gabriela infige=i tu la tine undeva si dc se prinde ceva imi trimiti in toamna. Eu sunt in sud, aici e f cald acum, nu cred ca se va mai prinde. Ii pui o eticheta cu Miki sa nu uiti ca e al meu :) . Multumesc :hug:
 

gabrielais

Active Member
miki70 a spus:
Gabriela infige=i tu la tine undeva si dc se prinde ceva imi trimiti in toamna. Eu sunt in sud, aici e f cald acum, nu cred ca se va mai prinde. Ii pui o eticheta cu Miki sa nu uiti ca e al meu :) . Multumesc :hug:
asa fac, numai sa imi aduci aminte la toamna ca-s uituca rau :) ;-)
 
Sus