Leandru - partea a II-a

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
deja e tarziu ca sa-i tunzi mai ales sa mai astepti o sapt ,eu zic sa le lasi asa pana in primavara ca nu prea mai au timp sa faca lastari ca lumea .
poti sa le pui un tutore ,cam intr-o sapt isi revin !
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
daca ii tunzi primavara devreme ,atunci o sa ai flori cam in august .
pe de alta parte daca vrei tufa tot trebuie sa renunti la o tura de flori ,adica ori il tunzi la inceputul lui august cand infloreste ,ori primavara si pierzi prima tura de flori :)
 
Salut.
Va prezint noii mei leandrii :
nr 38 de la dianadia, e cumva Oasis?
nr 22 de la dianadia, nu stiu ce e, seamana cu Mont Blanc, el e?
 

belisima

Well-Known Member
:) andreea s-a virusat rau!sa-ti traiasca


in alta ordine de idei,eu i-am tuns pe ai mei cam acum o sapt ,dar deocamdata nu au dat deloc :nefericit: sper ca n-am facut vreo prostioara iremediabila....daca nu dau acum,dau la primavara?la mine de obicei toamna e lunga,chiar pana in noiembrie si speram ca cor creste pana atunci....
 
Virusat e putin zis, parca am luat-o razna...imi plac aproape toate soiurile si nu ma pot opri..imi vine sa tot iau si de ala, si de celalalt... :) :)
Si cand ma gandesc ca pana acum singura floare care exista pentru mine era hortensia ..
 

tama

Member
waw, ce frumuseeti :hipnotizat:

la mine din cei adusi din grecia nu s=au prins decat vreo 4 . sper sa infloreasca anul viitor sa vad ce culoare sunt
 

elianna

Well-Known Member
Cred ca si mie mi s-a pus pata pe leandri dar nu prea stiu cum sa-i ingrijesc si mai ales ce sa fac cu ei iarna :(
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus