Kertimag

iudit

Well-Known Member
Moderator
Din pacate,ieri am vrut sa intram pe la ei,dar era deja inchis.Ne vom ruga de unul dintre clujeni(acum ca stim ce cool sunt).
 

marean

Active Member
Mult noroc sa gasiti pe stoc,uneori trebuie sa reveniti cand aduc ei marfa . E bine sa se stranga o comanda mai marisoara,de cateva milioane,e mult mai receptiv domnul acela :mrgreen: :wink: !
 

ghia_don

Active Member
Am primit in sfirsit comanda de la Kertimag. Nici n-o mai asteptam, imi luasem gindul de la ea.
Mi-au trimis tot ce am comandat , mai putin sandersonia, dar toti bulbii arata perfect. Abia astept sa-i plantez...
 
D

dyayzh

Guest
Ma bucur mult pentru tine :D Acuma imi pare rau ca am renuntat la comanda, deoarece imi pierdusem speranta dupa 2 luni de amanari :cry:
 

daisy111

Active Member
ghia_don a spus:
Am primit in sfirsit comanda de la Kertimag. Nici n-o mai asteptam, imi luasem gindul de la ea.
Mi-au trimis tot ce am comandat , mai putin sandersonia, dar toti bulbii arata perfect. Abia astept sa-i plantez...
Ti-au trimis coletul? :eek: :eek: si eu am o comanda la ei de vreo 2luni si ceva si nu au dat nici un semn.Deja mi-am luat gandul de la ei.Dar te-au anuntat inainte sa-ti puna comanda?Sa ai parte de toate plantutele!!!!
 

ghia_don

Active Member
M-au sunat in ziua in care au pus coletul la posta, si mi-au spus pretul...in citeva zile l-am primit.
Comanda era facuta de la sfirsitul lui ianuarie, de aceea imi si luasem gindul de la ea.
 

daisy111

Active Member
Tot cam pe atunci am si eu comanda facuta,inceput de februarie si acum sunt in dilema,oare or sa-mi puna si mie comanda? :?
 

iris

Active Member
Am facut o comanda in aceasta saptamana dar nefiind sigura ca, au primit pe mail listuta cu bunatati am sunat ieri sa obtin informatii in legatura cu comanda. Mi-au spus ca, deocamdata au inceput sa livreze marfa catre magazinele mari din tara si doar dupa aceea vor onora comenzile si persoanelor fizice. :( Asadar speranta moare ultima. :rugaciune:
 

daisy111

Active Member
Eu nu mai am nici o speranta la comanda mea facuta in februarie-martie. :( :( Sper macar ca la tine sa onoreze comanda. :rugaciune: I-am rugat si in alt maill macar sa imi spuna daca se poate sau nu,dar nici nu m-au bagat in seama. :(
 
D

dyayzh

Guest
Nu va faceti sperante cu Kertimagul. Ei "cica" trimit solicitarile dupa ce retrag bulbii din supermarketuri. Eu am incercat 2 ani sa mi se onoreze o comanda si mi s-a explicat procedeul. In general se retrag produsele la sfarsit de sezon si nu tocmai in calitate buna, dar mai ales raman produsele care sunt, sa spunem asa, pe toate drumurile. Singura sansa ar fi sa facem o lista comuna si cineva sa ne cumpere direct din magazinul lor de desfacere :D
 

iris

Active Member
dyayzh a spus:
Nu va faceti sperante cu Kertimagul. Ei "cica" trimit solicitarile dupa ce retrag bulbii din supermarketuri. Eu am incercat 2 ani sa mi se onoreze o comanda si mi s-a explicat procedeul. In general se retrag produsele la sfarsit de sezon si nu tocmai in calitate buna, dar mai ales raman produsele care sunt, sa spunem asa, pe toate drumurile. Singura sansa ar fi sa facem o lista comuna si cineva sa ne cumpere direct din magazinul lor de desfacere :D
:( Dar nu e corect. Dupa cateva saptamani de stat pe rafturile magazinelor la temperaturi destul de ridicate sa plasezi marfa din nou :eek: . Ei asa NU daca nu primesc vreun semn de viata de la dansii am sa-i mai sun o data sa ma lamuresc definitiv. In "nici'intr-un caz mamica" nu accept ciurucuri. :astept:
 

iris

Active Member
Concluzion ( parerea mea ) nu sunt seriosi. Am facut o comanda la care ulterior am renuntzat dupa ce initial mi-au spus ca, voi primii coletul in urma cu doua saptamani apoi vazand ca nu-l primesc din nou am sunat si mi s-a confirmat ca " Noi va onoram comanda dupa ce livram marfa in magazinele mari dar cu siguranta nu vor mai fi toate produsele cerute de dumneavoastra " :x Asadat aceasta firma procedeaza asa cum a scris dyayzh.
 
D

dyayzh

Guest
Daca nu ma insel, firma are magazin de desfacere proprie undeva prin Timisoara. Era adresa pe site. De ce nu rugati pe cineva din Timisoara sa va ajute cu achizitionarea direct de la sursa :wink: Primavara oferta e si mai variata si preturile super ok. Ar merita incercat. :oops:
 

mimish

Active Member
Am comandat si eu astazi de la ei, prin mail. Anul trecut am avut noroc si am primit coletul in foarte scurt timp... (cu "lauda" asta am si incaput mailul de comanda :) ). Sper sa fie bine si acum. Stie cineva daca preturile categoriilor sunt aceleasi din primavara?
 

ALBU

New Member
ma intreseaza o comanda la ei; ma poate ajuta cineva cu preturile pe categorii si care e suma minima pt o comanda?
 

karmenutza

Member
Din cate stiu eu, ei livreaza catre persoane fizice doar ce mai ramane dupa ce au aprovizionat magazinele. Pe site nu am gasit preturi. Cel mai bine ar fi sa le scri, sa-i intrebi ce te intereseaza.
 

mimish

Active Member
Mie mi-au trimis comanda la o luna dupa ce am cerut prin mail. M-au sunat inainte sa puna coletul la posta. Bulbii sunt ok, i-am plantat in gradina, alaturi de altii. Acum astept primavara cu nerabdare!
 

CHRISS

Member
Am vazut plantele de la Kertimag.Sunt superbe dar nu prea avem sanse la comenzi ca ei onoreaza mai intii pe cei care cumpara en gros :( E cineva prin zona Kertimagului, poate asa sa avem mai mult noroc??
 
Sus