Kertimag

claude

Well-Known Member
Moderator
CHRISS a spus:
Am vazut plantele de la Kertimag.Sunt superbe dar nu prea avem sanse la comenzi ca ei onoreaza mai intii pe cei care cumpara en gros :( E cineva prin zona Kertimagului, poate asa sa avem mai mult noroc??

Eu sunt in zona Kertimag-ului :) Ce plante de la ei ti-au furat inima? Vreau si eu oricum sa merg zilele urmatoare pana acolo sa vad care-i situatia, asa ca, daca se poate, iti cumpar ce doresti
 

CHRISS

Member
Claude, multumesc tare mult pentru amabilitate.Trimit un mesaj pe PM si vorbim acolo ca sa nu incarcam topicul.Inca odata mare multumire. :hug:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Pe cei de la kertimag i-am abordat pe mail si mi-au spus ca cel putin la bulbii de primavara comezile se pot lansa incepand cu luna februarie.
Si eu as vrea sa imi iau cate ceva de la ei.

Numai bine!
 

vivi23ro

Member
sarselia nu vrei sa ne asociem sa luma impreuna ca la 2 bucati de care vreau eu nu ma baga nimeni in seama.. prin ce orase e Kertimagul
 

sarselia

Active Member
Moderator
Cu mare placere Vivi numai ca nu stiu inca pe cand o sa comand adica prin februarie sau prin martie ca eu vreau mai multe de la ei numai trebuie sa mai strang bani.
Pastram legatura.
Din cate am inteles sunt din Ungaria dar au ceva sucursala si in Cluj.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
sarselia a spus:
Cu mare placere Vivi numai ca nu stiu inca pe cand o sa comand adica prin februarie sau prin martie ca eu vreau mai multe de la ei numai trebuie sa mai strang bani.
Pastram legatura.
Din cate am inteles sunt din Ungaria dar au ceva sucursala si in Cluj.

Sarselia, eu am vorbit cu ei la telefon si cate ceva au si acum, nu stiu ce vrei tu de la ei, eu i-am intrebat de arbusti fructiferi si ornamentali. Daca vrei timite-mi un PM cu ce doresti si intreb, ca eu cred ca luni ma duc pana acolo, sa vad care-s apele.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Eu le-am scris in legatura cu bulbii de primavara si ziceau ca pentru ei se pot lansa comenzile abia din februarie.
Deocamdata insa nu m-am putut hotari pentru ca in functie de buget o sa vad ce pot comanda de la ei.
Au multi bulbi care imi plac, bani sa fie!


Multumesc frumos de intentie!
:hug:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
sarselia a spus:
Eu le-am scris in legatura cu bulbii de primavara si ziceau ca pentru ei se pot lansa comenzile abia din februarie.
Deocamdata insa nu m-am putut hotari pentru ca in functie de buget o sa vad ce pot comanda de la ei.
Au multi bulbi care imi plac, bani sa fie!


Multumesc frumos de intentie!
:hug:

Mie-mi spui!!! :cry: Ca ma chiorasc de zile intregi pe oferte, incercand sa le triez si sa ma hotarasc ce sunt dispusa sa aman si ce vreau musai! Greu, ca eu le vreau pe toate! :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
E de rau fetelor ca nu ne mai saturam...vrem de toate!
oare o sa ne saturam vreodata de flori??
eu zic ca nu....
:D :D :D :D :D :D
 
D

dyayzh

Guest
Politica Kertimag e in felul urmator. In februarie ei preiau comenzile, e adevrat, dar nu llivreaza la persoanele fizice decat dupa ce retarg de prin supermarketuri precum Kaufland sau Metro produsele nevandute. Asta inseamna cam luna mai -iunie. In alta ordine de idei multe din produsele existente pe site nu se regasesc in magazine.
De aceea indraznesc sa o rog pe Claude sa ma ajute in cumpararea a 3-4 bulbi care nu se gasesc in alta parte :(
 

andreiacamelia

Active Member
sarselia a spus:
Eu le-am scris in legatura cu bulbii de primavara si ziceau ca pentru ei se pot lansa comenzile abia din februarie.
Deocamdata insa nu m-am putut hotari pentru ca in functie de buget o sa vad ce pot comanda de la ei.
Au multi bulbi care imi plac, bani sa fie!


Multumesc frumos de intentie!
:hug:
Unde ati vazut si preturile?
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Nu sunt trecute preturile,doar categoriile de pret.Dar au preturi bune.In februarie incep livrarile la marile magazine.Comenzile mici le onoreaza abia dupa aceea.Anul trecut am facut comanda in ianuarie,in 2 mai mi-au scris ca pot sa-mi trimita din ce am comandat(ce le-a ramas si lor)si am refuzat.Merita sa iei de la ei pt. ca au preturi bune,dar asta numai daca ai pe cineva sa mearga acolo si sa-ti cumpere.
 
D

dyayzh

Guest
Pot sa te rog si eu ? :oops:
As dori:
- Bletilla striata.
- Pleione
- Sandersonia
Multumesc mult :hug:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pentru toti cei interesati: La KERTIMAG se da liber la cumparaturi :) pe la jumatatea lui februarie. Mi-au dat preturile la bulbi, la celelalte tipuri de plante le vor avea tot spre mijlocul lui februarie.


Celor care mi-au scris PM tocmai le-am raspuns, daca nu au primit mesajul sa-mi spuna.
 
Sus