Kertimag

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Am deschis topicul ca sa spuneti cei care ati cumparat de la acest furnizor cit de multumiti sunteti de produsele lor.
Nu vorbesc de seminte.Rizomi,bulbi,etc........
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Stiu ca la multa lume le-a putrezit din bulbii luati de la ei,dar cred ca problema consta in faptul ca am ajuns noi prea tarziu in posesia lor.
Sprekelia ce am luat-o de la ei,infloreste deja a doua oara.Scadoxul a putrezit.
Eu cred ca daca ,data viitoare luam bulbi atunci cand le este vremea,nu vom mai avea probleme.
 

iuli

Member
eu sunt multumita de kertimag la bulbii de amarillis care au fost foarte mari si au facut 2-3 tije florale,in schimb la semintele de petunii nu , pentru ca ce era pe plic nu a fost si in realitate
 
desi mi s-a onorat comanda in doua parti d-na GOTTVALD MÁRTA EMESE a fost de o promptitudine si amabilitate deosebite.multumesc si pe aceata cale .calitatea bulbilor pare a fi buna!sunt mari si mai ales sanatosi.sper sa si infloreasca in primavara.
 

mimish

Active Member
ma intereseaza si pe mine o comanda la ei, insa nu sunt lamurita cu privire la categoriile de pret! ma poate lumina cineva cat inseamna preturile din fiecare categorie, va rog frumos! si eventual cum ati procedat voi, cum ati dat comanda! Va multumesc!
 
Eu am folosit comanda pe mail.Iata lamuririle lor:

cat. 0: 3,5 lei
cat. 1: 3,9 lei
cat. 2: 5,13 lei
cat. 3: 6,42 lei
cat. 4: 9,5 lei
cat. 5: 13,5 lei
iar costul de transport este in functie de cantitatea pe care o comandati

Mie nu mi-au luat nimic in plus!(expeditia a fost pe cheltuiala lor)
 

mimish

Active Member
aaa...am uitat sa intreb..au o comanda minima, sau onoreaza si cantitati mai mici? multumesc!
 
mimish a spus:
aaa...am uitat sa intreb..au o comanda minima, sau onoreaza si cantitati mai mici? multumesc!
Ne-avand toate pe stoc mi-au trimis initial o c-da de 100 ron si ramasese
cam de 30 ron.Mi s-a comunicat ca le primesc ulterior,dar ca e cam mica.Eu am insistat,am mai pus ceva si cu bunavointa s-a rezolvat.
 

iuli

Member
asa este am vorbit si eu cu ei si nu mai au deloc bulbi cel putin din ce am intrebat eu .amarillisi si lilium
 

mimish

Active Member
multumesc frumos pentru raspunsuri! imi voi incerca si eu norocul...ce imi trimit, imi trimit! ma interesau si hippeastrum, dar in special florile de primavara.... zambile, narcise, branduse.... sper sa aiba ceva, ceva pe stoc! va tin la curent!
 

mimish

Active Member
Buna! Aseara am facut comanda la kertimag, iar astazi am fost sunata de o doamna foarte amabila, care m-a anuntat ca nu mai au bulbi de crini imperiali si lalele rembrandt, in rest imi pot onora comanda! m-au mai anuntat ca pretul este acelasi cu cel pe care il stiam eu si ca bulbisorii vor pleca astazi de la ei! am fost incantata de rapiditatea cu care au raspuns solicitarii mele! Sper ca la fel de incantata sa fiu si cand voi vedea coletul si cand vor inflori plantutele! Abia astept sa ma relaxez dupa o zi d emunca printre floricele inflorite! :X:X:X va pup! o zi frumoasaaaaaa ca florile noastre dragi!
 

mimish

Active Member
Mi-a venit astazi coletul de la kertimag! Bulbii arata bine, iar preturile nu au fost altele decat cele stiute de mine! Sper sa se prinda si sa imi ofere flori frumoase!
 

carmenn

Member
zi-ne si noua ceva preturi...ce ti-ai comandat ?
si cum ai facut comanda , prin firma distribuitoare din cluj ?
 
Sus