Florile din Gradina 2014

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Aprilie 4-5

Au mai inflorit:


Mahonia, Lalelel & Irisi pitici :



Zambile tarzii duble si Hellebore:



Buchete:





Narcise:






Duble:











Amaryllis Splash + inca unul simplu :


 

laural

Well-Known Member
Ce mari sunt zambilele :marfa: , e un soi mai special inteleg ? Imi plac mult de tot !
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Nu sint mari..... poza le face mai mari.

Se numeste Double Hollyhock
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Arata minunat zambilele, neobisnuit! Cat despre narcise, ce sa spun, ai o colectie fantastica :clap:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Laura, prima e o tufa de aubrieta

Elianna, multumesc, imi plac foarte mult florile de primavara, dupa mohorala iernii e o incantare sa vezi putina culoare
 

elianna

Well-Known Member
Deci asa arata aubrieta :eek: Am avut o punguta cu vreo 5 feluri seminte inclusiv aubrieta dar n-au rasarit decat 2 feluri :( Era una d'aia scumpa cu 15 seminte :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
La mine a mai apur o tufitza, cred ca ceva lastar a coborat si a inradacinat, asa ca daca vrei o pun dupa inflorire intr-un ghivecel si ti-o trimit! ;-)
 

elianna

Well-Known Member
Esti o dulcica, Claude :* Dar mai ai adresa mea :rofl:
P.S. Sper sa nu te superi dar stiu cum e cu adresele. Le-am salvat pe ici pe colo dar nu la intr-un fisier dedicat si pana le gasesc :eek:f:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:rofl: Si eu mai ametesc adresele, a ta de exemplu o am de pe coletul in care mi-ai trimis butasii de trandafir, daca ai scris adresa completa e ok, daca nu...ajunge coletul pe str. cucului, e ok? :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
Claude, foarte frumoase floricelele tale :D . Geo, la tine nici nu mai comentez ....
Am ajuns si eu in sfarsit acasa si acum am poze facute de mine.
Prima iti este dedicata tie Clau si da ... este acelasi Iberis :)

Am si eu lalele
Zambile
Narcise
Phlox subulata Phlox & Aubrieta
Boboci de Aquilegia flabellata Armeria Iris pumila Calin parfumat Boboci de calin neparfumat Camellia Priboi Boboci de Wisteria Boboci de Clematis montana Armeria
Se pregateste sa infloreasca o azalee plantata in toamna in gradina Helleborus Niger
si un bobocel de Abraham Darby
 

fixpix

Active Member
Flori, flori, flori ...
Am fost socat sambata ce diferenta este dupa doar o saptamana...



Irisi pitici dar foarte parfumati... ambii (doar ca tre' sa te culci pe burta sa-i simti mai bine)



Poze de GRUP





 
Sus