Floriana bulbose

magda

Active Member
Moderator
Centralizez eu si propun ca ultima zi de comanda sa fie duminica astfel incat comanda sa fie trimisa luni dimineata.
 

michaela

Active Member
Eu am paypal insa din pacate nu pot verifica depunerile...nu am online :( dureaza ... pana ies pe extras depunerile etc...
Doina nu vrei tu sa platesti? :oops:
Suntem din Bucuresti destui... daca vine colet in bucuresti te ajut cu distributia coletelor.... pleeeaseeeee :rugaciune:
 

doina2009

Member
michaela a spus:
doina2009 a spus:
Vreau si eu, daca se mai poate:
CYPRIPEDIUM reginae
FERRARIA crispa
HIPPEASTRUM vittatum 1 bulb
ALASKA 1 bulb
VIRIDI RASCAL 1bulb
IRIS
ensata GUSTO
ensata KIYOZURA
ensata LACE RUFF
ensata STIPPLED RIPPLES
Doina Hippeastrum Alasca si Helios vei avea cam peste vreo 10 zile. :wink:
Asta e comanda finala:
CYPRIPEDIUM reginae
FERRARIA crispa
HIPPEASTRUM Vittatum 1 bulb
VIRIDI RASCAL 1bulb
IRIS
ensata GUSTO
ensata KIYOZURA
ensata LACE RUFF
ensata STIPPLED RIPPLES[/quote]
 

doina2009

Member
michaela a spus:
Eu am paypal insa din pacate nu pot verifica depunerile...nu am online :( dureaza ... pana ies pe extras depunerile etc...
Doina nu vrei tu sa platesti? :oops:
Suntem din Bucuresti destui... daca vine colet in bucuresti te ajut cu distributia coletelor.... pleeeaseeeee :rugaciune:
Nu stiu cum sa ma impart, deoarece pana pe 26.02.2010, plec in zori si vin seara la ora 20.30 acasa, apoi pana spre ora 23 sunt la bucatarie.
Daca face altcineva toata bucataria cu comanda (dau eu datele mele)calcul si restul eu urmand sa fac doar incasarea banilor si transferul lor, pot sa ajut altfel nu pot. Imi pare rau :oops:
 

michaela

Active Member
doina2009 a spus:
michaela a spus:
Eu am paypal insa din pacate nu pot verifica depunerile...nu am online :( dureaza ... pana ies pe extras depunerile etc...
Doina nu vrei tu sa platesti? :oops:
Suntem din Bucuresti destui... daca vine colet in bucuresti te ajut cu distributia coletelor.... pleeeaseeeee :rugaciune:
Nu stiu cum sa ma impart, deoarece pana pe 26.02.2010, plec in zori si vin seara la ora 20.30 acasa, apoi pana spre ora 23 sunt la bucatarie.
Daca face altcineva toata bucataria cu comanda (dau eu datele mele)calcul si restul eu urmand sa fac doar incasarea banilor si transferul lor, pot sa ajut altfel nu pot. Imi pare rau :oops:
Da! Doar incasare si plata, ar fi perfect! Ce ziceti restul? :?
 

michaela

Active Member
La mine comanda ramane
Canna Stuttgart : 3 rizomi per conf. 7 Eu
Crinum CINTHO ALPHA : 1 bulbo per conf. -6Eu
Sprekelia formosissima : 3 bulbide la Alexandru-4.8 Eu
Hippeastrelia DURGA PRADHAN-3.5Eu
Hippeastrum "Sonatini" VIRIDI RASCAL :1 bulb Alexandru-4.5Eu
Iris ensata KIYOZURA : 1 rizoma per conf. -5Eu
Iris ensata LACE RUFF : 1 rizoma per conf. -5Eu
Iris ensata STIPPLED RIPPLES : 1 rizoma per conf.-5Eu
total 40.8 la care se adauga comision paypal si transport.
 

vivi23ro

Member
vivi23ro a spus:
CRN006 CINTHO ALPHA
6,00 cad.
PHA001 Phaedranassa cinerea
5,00 cad.
daca nu este phaedranassa inlocuiesc cu AMC 001 howardii (CRINODONNA) 5,00
daca are cineva de impartit un VIRIDI RASCAL as lua si eu
 

magda

Active Member
Moderator
Deci, eu centralizez comanda, Alexandru sau Claude o trimite , plata se face in contul Doinei2009, iar coletul ajunge la mine sau in Bucuresti. Cum doriti voi numai sa ne hotaram mai repede.
V-as ruga sa mai postati o data comenzile definitive si in paranteza sa treceti persoana cu care impartiti si ce cantitate impartiti.
 

diana999

Active Member
nu ti-ar fi mai usor daca ar posta numele si nr de bulbi? Nu cred ca mai conteaza cine cu cine imparte. Si fiecare isi poate calcula singur car are de platit.
 
Am niste nelamuriri. Sper sa se inteleaga ce vreau sa spun...
Cel care face livrarea pachetelor din Ro catre fiecare in parte se ocupa si de impartelile bulbilor ?
De exemplu eu cu fdana impartim 4 bulbi de hippeastrum sonatini ( 2 ei si 2 mie). Bulbii vor ajunge la unul din noi si apoi trimitem celuilalt sau cel ce trimite pachetele le si pune dupa cum ne-am impartit noi? In functie de asta sa stim si cum platim. Daca bulbii se trimit numai unuia dintre noi inseamna ca cel care primeste bulbii ii si plateste urmand sa-si recupereze restul de bani de la cel cu care imparte comanda. In cazul in care se impart asa cum ne dorim noi - plata se face individual, catre cel care strange banii si achita prin paypal.

Pt a usura munca, propun ca cei care suntem din Bucuresti sa ne fie trimis 1 singur colet urmand ca apoi sa ne intalnim si sa-i impartim.

Ce ziceti?
 
D

dyayzh

Guest
Michaela, pana la 17 scriu si eu comanda finala. As imparti un viridi rascal cu cineva
 
D

dyayzh

Guest
Gata: raman la comanda initiala: Orchis si Hippeastrum "Sonatini" Viridi Rascal :D
 

happy

Well-Known Member
diana999 a spus:
Comanda mea ramane aceeasi:

Achimenes - ACH003 HARRY WILLIAMS 30
- ACH006 PRIMADONNA 30
- ACH008 SNOWPRINCESS 30


Total: 15euro + taxe transport
Diana ,facem pe jumatate ACH 008 Snowprincess ?
 

marirogo

Active Member
dyayzh a spus:
Michaela, pana la 17 scriu si eu comanda finala. As imparti un viridi rascal cu cineva
Il vreau eu, daca mai vrei sa imparti !

De la florianabulbose as vrea sa comand si eu urmaroarele:

Hemerocallis
ELEONORE 6 E
Lilium
cernuum 5 E
lancifolium "Flore Pleno" 5E
oriental: GARDEN PARTY 5,5E
Paeonia
SHIRLEY TEMPLE 8 E

Total: 29,5 E + TP
 
Sus