Floriana bulbose

D

dyayzh

Guest
Cred ca incercari au fost. D-l Shejbal trimite comenzile, cel putin asa spuinea cam acuma 2 ani, cu autocare care fac Romania - Italia. Este foarte maleabil si poti incerca sa faci o comanda sa vezi cum si-a regandit expeditia comenzilor spre Romania :wink:
 

popescu gp

Well-Known Member
furnizori si comenzi

Dya are dreptate,eu am avut legaturi cu bulbose de cca 3 ani si am avut surpriza sa trimita un colet prin atlasib si achitarea am facut-o ulterior.Este un om de cuvant si chiar foarte maleiabil.Va doresc succes la cumparaturi.
 
Re: furnizori si comenzi

Am vorbit cu dl Shejbal si a zis ca trimite prin TNT sau daca am vreun prieten prin Italia sa-mi trimita el.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu sunt in Italia si as putea sa-ti aduc bulbii in tara, deci sa-i primesc eu aici, doar ca eu vin acasa prin 2-3 aprilie. Gandeste-te. Intreaba eventual cat e coletul pe intern, deci in Italia si in functie de asta...o sa ma uit si eu sa vad ce au, poate-poate...si uite-asa ma omoara barbatul :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Wow Claude ce fain ar fi!
Asa m-as alatura si eu la o comanda deci nu vei fi singura pe care o va omori barbatul.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Nu radeeee!
Lasa ca vom incerca sa nu te impovaram prea tare pentru ca ma gandesc ca nici tie nu iti arde sa vii cu cine stie ce cutie imesa de flori si bulbi.Si multumim de ajutorul oferit!
 

fixpix

Active Member
Daca ar fi de acord nenea sa trimita cu posta italiana... ar fi super.
un pachet mic, max 90 cm (suma celor 3 dimensiuni adica lungime+latime+inaltime) si max 2 kg. e 5,16 EUR. Asta am reusit sa gasesc pe site-ul postei italiene. intr-o cutie de 30x30x30 de exemplu incap multi bulbi... sunt grei.... dar totusi.
inca nu m-am uitat pe site-u lu nenea sa vad ce bulbi are. dar... ia sa vad!
TNT-ul costa mult mai mult!
 
D

dyayzh

Guest
Eu cred ca ne-am aduna o gasca mai mare si draguta de Claude ar avea mari probleme :oops: Haideti sa vedem aici cine si ce ar comanda, ca sa ne dam seama de cantitate :wink:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
eu am luat prin 2007 , mie nu mi-a placut modul de ambalare servire , iar daliile ca de ele e vb nu au iesit la fel de mari cum erau laudate...

Dar poate vremea a mai schimbat ceva :roll:
 

michaela

Active Member
Eu asta as vrea
Canna Stuttgart : 3 rizomi per conf.
Crinum CINTHO ALPHA : 1 bulbo per conf.
Sprekelia formosissima : 5 bulbi per conf.
Hippeastrelia DURGA PRADHAN
Hippeastrum "Sonatini" VIRIDI RASCAL : 2 bulbi per conf.
Iris ensata KIYOZURA : 1 rizoma per conf.
Iris ensata LACE RUFF : 1 rizoma per conf.
Iris ensata STIPPLED RIPPLES : 1 rizoma per conf.
 
D

dyayzh

Guest
Este o persoana fizica care a facut din hobby o mica afacere. E normal sa nu se ridice la standardele unui furnizor de talie mare :wink:
 

diana999

Active Member
daca mai este loc si pt mine, eu as vrea : achimenes harry williams, primadonna si snowprincess.
multumesc. Daca nu se poate, inteleg :D
 
Eu as vrea, daca se poate:

Hippeastrum "Sonatini" Helios 2 bulbi per conf. => 9 euro
Hippeastrum "Sonatini" Veneto 2 bulbi per conf. => 9 euro
Hippeastrum "Sonatini" Viridi Rascal 2 bulbi per conf. => 9 euro
Hippeastrelia Durga Pradhan 1 bulb per conf. => 3,5 euro
Sprekelia formosissima 5 bulbi per conf. => 8 euro

Daca e cineva care doreste hipp Helios, Veneto si Viridi Rascal pot da cate unul din fiecare dupa ce ajung la mine ca sa nu o incurcam pe Claude. Din Sprekelia din 5 cati sunt intr-un pachet voi da 3. Dar sa vedem intai ce si cum.
 

michaela

Active Member
Alex Viridi Rascal si Sprekelia formosissima putem sa luam impreuna am si eu in comanda aceste varietati
 
Sus