Floriana bulbose

sarselia

Active Member
Moderator
Sii?Cum vi se par bulbii/rizomii?
Eu mor de curiozitate....si abia astept sa il primesc si eu.
Sa aveti parte de ele si sa le vedeti pe toate inflorite frumos!
 

michaela

Active Member
A mai ramas marirogo.... :D
Astept si de la ea confirmare.

Sa avem bafta de plantutele noastre!!
Da Vivi Crinum are bulb urias.... ma bucur tare ca am cumparat :D :D
Arselia sa te pregatesti si tu pentru urias cu un ghiveci de 30 diametru :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ohoooo ma bucur tare!
Eu l-am ochit de mult insa pana acum nu am avut ocazia sa il cumpar si ma bucur ca nu l-am ratat.
Ma pregatesc ce sa fac? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Azi am primit si eu coletul si va multumesc si tie Micha dar si Doinei!
Intr-adevar bulbul de Crinum e tare frumos si mare insa am fost putin dezamagita de bulbul de Stylosum care este extrem de mic.
Stiu ca unele specii au bulbii mai mici decat hibrizii insa nu ma asteptam sa fie chiar asa de mic.
Dar sa speram ca va creste el mare si frumos.

Va multumesc inca o data fetelor!

:hug: :hug:
 

michaela

Active Member
Arselia... ti-ai raspuns singurica la supararea ta... l-am vazut si eu... sincer eu am cyrtanthus specie si la 7 ani... stii cat e de mic? asa ca.... ce sa zic intr-adevar unii se dezv greoi in afara conditiilor de habitat... ba chiar este anevoioasa bine cultura lor.

Georgiana... asa cum ti-am zis si in pm... ori se intoarce la mine ori ajunge intr-un final la tine... la :evil: ca in Bucuresti trebuia sa-l primesti in maxim 2 zile!! :x :x
 

michaela

Active Member
A.... si la oficiu la mine... tu nu ai ce cu ce sa cauti.... eu am factura chitanta... si cu ea personal pot depune reclamatie insa termenul postei este de 14 zile.... de la trimiterea coletului :roll:
 

sarselia

Active Member
Moderator
michaela a spus:
Arselia... ti-ai raspuns singurica la supararea ta... l-am vazut si eu... sincer eu am cyrtanthus specie si la 7 ani... stii cat e de mic? asa ca.... ce sa zic intr-adevar unii se dezv greoi in afara conditiilor de habitat... ba chiar este anevoioasa bine cultura lor.

Georgiana... asa cum ti-am zis si in pm... ori se intoarce la mine ori ajunge intr-un final la tine... la :evil: ca in Bucuresti trebuia sa-l primesti in maxim 2 zile!! :x :x
Micha stiu....insa parca nu ma aseptam sa fie asa mic.Dar...va creste el mare ca nu il las eu!
:wink:
 

michaela

Active Member
Se poate inchide. Georgiana inca nu l-a primit... insa am elucidat cauza- eu am trecut strada gresit :( .
Rezolvam personal.
Multumiri
 
Sus