Floriana bulbose

D

dyayzh

Guest
propun sa asteptam intai sa ne spuna claude ce a discutat in legatura cu transportul plantelor si sa nu uitam, ca s-a oferit sa se ocupe si de plata si de comanda direct din Italia si noi sa-i punem banii pe cardul din tara :D
Ar fi cel mai simplu nasa, pentru a nu "distribui" aceasta comanda la 3-4 persoane :wink:
claude, asteptam parerea ta si raspunsul de la floriosa :D
 

doina2009

Member
Comanda finala:
CYPRIPEDIUM reginae
FERRARIA crispa
HIPPEASTRUM Vittatum 1 bulb
VIRIDI RASCAL 1bulb
IRIS
ensata GUSTO
ensata KIYOZURA
ensata LACE RUFF
ensata STIPPLED RIPPLES[/quote][/quote]
HEMEROCALLIS ELEONORE
 
D

dyayzh

Guest
Pentru cei ce impart bulbii, plata sa o faca doar o persoana, restul rezolvandu-se intre cei 2 implicati :wink: Ca sa nu ingreunam inutil socoteala platilor
 

MASCHA

Active Member
Comanda mea este:

-Zephyranthes citrina (sulfurea) ZEP002 5,00/20 ( impart 5 cu Poxicuta,5 cu tudose_al3xandru)
-Lilium longiflorum LIL011 4,50 cad
-Lycoris aurea LYC001 5,00/3
-Crinum CINTHO ALPHA CRN006 6,00 cad.
-Crinum ELLEN BOSANQUET CRN005 5,50 cad
-Scadoxus SCA001 4,50/buc
-Iris ensata KIYOZURA IRS325 5,00 cad
_________________
total 35.50

- Habranthus ZEP004 10 buc din comanda Poxicutei
 

happy

Well-Known Member
dyayzh a spus:
Pentru cei ce impart bulbii, plata sa o faca doar o persoana, restul rezolvandu-se intre cei 2 implicati :wink: Ca sa nu ingreunam inutil socoteala platilor
Acum am citit.M-am lamurit,deci plateste Diana si pe urma stabilim imparteala intre noi doi! :D
 

michaela

Active Member
Dar oare daca socotim doar la nr de bulbi... fiind o comanda mare nenea italianu nu poate sa ne faca socoteala si asa... adica nu la set? si atunci fiecare va plati ce vrea de fapt.
Daca vreti eu pot primi coletul si ma intalnesc cu cei din Bucuresti sa predau, iar restul sa trimit colete..... mai mult nu pot ajuta cu toate ca mi-as dori.
Plata sa o faca Doina si sa incepem sa demaram odata... ca ne ametim si ne tot incurcam Claude pobabil are si ea ale ei probleme... cand va putea intra o sa ne lamureasca, dar sa ne hotaram odata ce cum facem..... :(
 

diana999

Active Member
Si eu sunt de acord cu Mihaela. Asa ar fi cel mai bine, fiecare sa spuna ce vrea si isi calculeaza singur cat are de platit.
Ca sa fie mai usor Mihaela, ai putea imparti bulbii celor din Bucuresti, iar Magda ar putea trimite colete celor din provincie. Sau poate aveti voi o idee mai buna :D
 

michaela

Active Member
Haideti sa ne facem lista... unde sunt mai multi doritori stabilim sa ajunga coletul-eu de-asta am zis bucuresti ... caci aici ne putem intalni si fiecare sa-si preia comanda. In tara se vor distribui colete la fel individuale... si gata! Ca doar am mai facut cu Cornelia comanda la Himalayan.... ce naiba e cu noi? :cry:
 

michaela

Active Member
nu mai pot reedita :oops:
adica vom strange la nr nu la set... el asa i-a spus lui Alex ca va face total cu transport dupa ce primeste plata il trimite... eee??? ne decidem odata? :)
 

michaela

Active Member
michaela a spus:
La mine comanda ramane
Canna Stuttgart : 3 rizomi per conf. 7 Eu
Crinum CINTHO ALPHA : 1 bulbo per conf. -6Eu
Sprekelia formosissima : 3 bulbi-4.8 Eu
Hippeastrelia DURGA PRADHAN-3.5Eu
Hippeastrum "Sonatini" VIRIDI RASCAL :1 bulb -4.5Eu
Iris ensata KIYOZURA : 1 rizoma per conf. -5Eu
Iris ensata LACE RUFF : 1 rizoma per conf. -5Eu
Iris ensata STIPPLED RIPPLES : 1 rizoma per conf.-5Eu
total 40.8 la care se adauga comision paypal si transport.
 
Da...dupa ce facem odata listele, se face comanda fara a plati pentru a stabili pretul transportului in functie de greutate sau volum. Apoi firma verifica daca are pe stoc ce ne dorim noi si apoi se face plata catre furnizor. Deci hai sa facem listele odata.
 

michaela

Active Member
Nu mai punem care cu cine imparte... fiecare sa-si exprime ce cantitate doreste si plateste e ok? Si facem total si trimitem la om... Si eu cred ca pana ne scartaim omu sa inceapa sa tot scoata ca nu are de-aia, ca alea doar atat etc... :(
 

MASCHA

Active Member
Sunt de acord cu Michaela si ca urmare revin cu comanda mea:


- Zephyranthes citrina (sulfurea)( ZEP002 ) 2,50/10 buc
- Habranthus (ZEP004) 1,00/5buc
- Lilium longiflorum ( LIL011 ) 4,50 cad
-Lycoris aurea ( LYC001) 5,00/3
-Crinum CINTHO ALPHA (CRN006) 6,00 cad.
-ELLEN BOSANQUET(CRN005) 5,50 cad
-Scadoxus (SCA001) 4,50/cad
-Iris ensata KIYOZURA (IRS325) 5,00 cad
_________________
total 34.00
 

georgiana

Member
Hippeastrum "Sonatini" VIRIDI RASCAL : 1 bulb
SPR001 Sprekelia 2buc
TRC011Tricyrtis YELLOW SUNRISE 2buc
ACH008 15 buc
 
Sus