Floriana bulbose

claude

Well-Known Member
Moderator
Multumesc MASCHA, tocmai acum mi-a trimis cineva adresa lui Magda, asa ca o s-o folosesc pe a ei, asa stim sigur! :hug:
 

magda

Active Member
Moderator
Ai primit raspuns Claude ? Eu zic ca pana marti, miercuri sa ne hataram si sa dam drumul la comanda finala :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Inca nu am primit raspuns...p fi duminica si la ei... :D In momentul in care am raspus va anunt
 

MASCHA

Active Member
Poxicuta daca vrei putem impartii
Habranthus robustus 4E/20 buc
eu comandasem
Zephyranthes roseaZEP003 4E/20
dar renunt la el si iau 10 buc.de la tine.
 
Le-am scris si eu celor de la tnt si mi-au raspuns ca tnt-ul de ocupa doar b2b deci livrari doar intre companii. Sa-mi fi raspuns cineva care nu se pricepe? I-am raspuns ca e vorba de o livrare companie - pers fizica si mi-a rasp. la fel.
 

fixpix

Active Member
si eu asa stiu... cu TNTu.
m-am interesat mai demult si nu fac livrari asa intre persoane... doar intre PATRONI.

:rofl: :rofl: :rofl:

ceea ce e ciudat in cazul asta... ca inseamna ca nenea nu primeste comenzi decat de la firme ???
 
D

dyayzh

Guest
Cred ca incearca sa evite comenzile mici. Dar noi comandam cat o firma :oops: :D
 

MASCHA

Active Member
Nu se mai aude nimic cu aceasta comanda?
Nu de alta dar am mai gasit cativa bulbi de comandat :idea:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Inca nu mi-a raspuns...Nu cred ca TNT face livrari doar la companii, eu am primit acum cativa ani documente, trimise din Italia, prin TNT.
Daca nu am raspuns pana maine, dau telefon...
 
Mi-a confirmat si mie o doamna ca nu fac livrari doar intre companii, ci fac si companii - pers fizice.

Vazusem o oferta pe site la hippe sonatini era 7 euro/2bulbi si acum sunt 9 euro. I-am scris mail lui Shejbal si mi-a rasp:

Il giorno 10/feb/11, alle ore 22:46, Alex ha scritto:
The offer of sonatini hippeastrum 7 euro/2 pieces is still available?Thank you!

Dear Alex,
The offer is still availablejust for you!
The price for each variety is 9 euros for two bulbs.
Befor shipment we will confirm the total price.
Pleas do the order with the cart on the web site.
I will apply the discount from 9 to 7 euros per confection.

Best regards.

Christian Shejbal
FLORIANA BULBOSE
MontePorzioCatone (Roma)

mobile 340 7808481 - www.florianabulbose.eu
skype: christian.shejbal

Deci cred ca ar trebui sa refacem socotelile cei care doresc hippe sonatini. Sper sa se tina de cuvant si sa aplice discount-ul dupa ce pe site se cumpara cu 9 euro.

Stie cineva ceva de Claude? Ar trebui sa demaram comanda pana nu se epuizeaza produsele.
 

vivi23ro

Member
eu am 3 feluri de miniaturi si ma opresc aici.. as fi vrut asta daca se face comanda
Crinum Cintho Alpha
 

vivi23ro

Member
m ar mai interesa si altceva dar scrie ca nu e disponibila dar are si cosul de cumparaturi linga.. nu mai inteleg...
Phaedranassa cinerea , de ea e vb
 

diana999

Active Member
haideti sa ne grabim putin. fiecare sa spuna ce vrea pana duminica, si luni sa trimitem banii. sau daca aveti alte propuneri va ascult :D
 

MASCHA

Active Member
tudose_al3xandru daca tot vorbesti cu ei de ce nu faci tu comanda macar sa stim ce mai gasim si ce nu si intre timp vedem cine se ocupa de plata.
Pana duminica sa transmitem comenzile fiecare astfel incat luni dimineata sa fie transmis mailul cu comanda, si asa sa intarziat foarte mult.
 

MASCHA

Active Member
Deasemenea fiecare trebuie sa scrie din catalog denumirea produsului,codul si cantitatea,iar daca amparte cu cineva sa scrie in paranteza cantitatea si de la/cu cine imparte,cred ca asa se centralizeaza mai usor.
 

vivi23ro

Member
vivi23ro a spus:
m ar mai interesa si altceva dar scrie ca nu e disponibila dar are si cosul de cumparaturi linga.. nu mai inteleg...
Phaedranassa cinerea , de ea e vb
eu astept sa ma clarifice cineva daca e sau nu planta, poate ar treb intrebat la vinzator
 
Sus