Delfinium

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Sunt superbi!
Din pacate in ceea ce ma priveste nu am reusit niciodata sa ii trec peste iarna :roll:, nu inteleg deloc ce nu le-a placut...
 

sarselia

Active Member
Moderator
La mine sunt pentru prima data in gradina asa ca voi vedea si eu ce si cum va fi....
Pacat ca nu am mai multe culori pentru ca ar arata mult mai specatculos un colt numai cu ei.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Intr-adevar, ei arata tare frumos! Iti doresc mult succesi cu ei, poate tu reusesti sa le descoperi secretul. :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumec frumos Carmen.
Hmmm sa vedem....poate ii vrajesc cu ceva si ii voi avea si anul viitor in gradina.
:rofl: :rofl:
 

carla

Active Member
La mine in gradină s-au acomodat destul de bine, am avut 6 tufe anul trecut, 2 albastru inchis si 4 albe, si au rezistat cu brio peste iarna, ba chiar s-au inmultit binisor, una din tufe are trei tulpini de flori :D
Cum la mine e frig rău iarna, inseamna ca nu de la ger au murit ale tale, Caramell, poate de la uscaciune, stiu ca nu le place pamantul uscat.
Ale mele sunt acum in faza de boboci asa ca peste 2-3 saptamani o sa fie spectacol floral si o sa vin sa-i fac concurenta lui Popgeo :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
La asta chiar nu m-am gandit. Intr-adevar, la mine in gradina iarna nu stagneaza deloc apa... :?
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Na, pai trebuie sa ma pregatesc serios... ;-)

carla a spus:
Ale mele sunt acum in faza de boboci asa ca peste 2-3 saptamani o sa fie spectacol floral si o sa vin sa-i fac concurenta lui Popgeo :)
 

fixpix

Active Member
Eh Geo. Nu cred ca iti poate cineva face concurenta la "delfini".
Dar daca e sa fie, ii ofer si pe ai mei Carlei, poate-poate ajungem la "baraj".
:evil:



 

carla

Active Member
Ei, Geo, eu glumeam cu facutul concurentei, nici in visele mele cele mai marete n-as indrazni sa ma compar cu colectia ta :D
Cred ca nici daca ne strangem toti membrii forumului nu avem cate soiuri de delphinium ai tu ...

Fixule, frumosi delfini ai, ai mei cei albi n-au "ochisori" asa inchisi la culoare, sunt alt soi.
Si off topic, sa stii ca mi s-au prins toate plantutele primite de la tine in primavara, inseamna ca le-ai dat din toata inima :)
 

fixpix

Active Member
Mersi BB.
Carla... pai nu stiu. Poate din toata inima. Nu stau sa calculez ca imi da cu virgula :rofl:
Cred ca am si eu total albi, tre sa verific...da majoritatea au ochi negri!
Da... nu e inchis la culoare ci chiar negru!
:mrgreen:
 
Sus